24.12. 2012 (17:15) Merry Christmas and a Happy New Year, Mothafuckas 8D

Pesterchum: LethalNemesis(LN)

Duben 2012

Lorax

10. dubna 2012 v 16:31 | Leni-chan |  Ironie
Aneb americké moralizování ještě nikdy nebylo tak sexy a fandom může fungovat i s jedinou použitelnou postavou.

Varování: Film je pro děti. Byl, než ho dostaly do rukou yaoistky. Čtěte na vlastní nebezpečí. A obviňujte Nagat.


Lorax je animovaný film. O stromech. Lépe řečeno, jejich nedostatku. Jeho prvoplánovým cílem bylo nejspíš poučovat malé děti o tom, jak se mají starat o přírodu, protože je pro nás vlastně hrozně důležitá a bez ní bychom byli dost solidně v háji. Záměr chvályhodní, nicméně malé děti se nejspíš budou rozplývat nad neuvěřitelně rozkošnou lesní zvěří, jejich rodiče si možná pomyslí, že hlavní hrdina je vzhledem k druhu filmu poměrně inteligentní. A náctiletá yaoistka ucpe nosní dírky a pokusí se zachovat poker face aspoň do konce filmu, přičemž v hlavě už si bude sestavovat fanfikci s Once-lerem, dále nazývaným jen Dat ass.


Příběh je celkem jednoduchý. Žil jednou jeden chlapec, který toužil po srdci dívky. Ona dívka by chtěla vidět skutečný strom, což by nebylo tak neobvyklé, pokud by se ovšem vypustila jedna docela důležitá reálie, a to, že v onom světě jaksi živé, rostoucí stromy už dlouho neexistují. A tak Ted, tak se náš po lepé děvě lačnící dvanáctiletý hrdina jmenuje, podrobí výslechu sečtělou a všehoznalou babičku, sedne na motorku a vysviští daleko za město. V chatrči tam žije náš záporný klaďas, který by o stromech mohl něco vědět a kolem kterého se tak trochu točí příběh, a tak trochu hodně fandom.

Ono se totiž stalo, že...Žil jednou jeden chlapec, který toužil po uznání, nejen své podivínské rodiny, ale tak trochu i všech ostatních a chtěl to ho dosáhnout nějakým super skvělým vynálezem, který by všichni nutně potřebovali. Jenže dlouho se mu nedařilo, a tak se vydal hledat štěstí do světa. A našel. Přijel do lesa a zjistil, že ze stromů se dají vyrábět skvělé, úžasné, dokonalé, univerzální, víceúčelové a hlavně pro všechny potřebné...šály.

A tak Dat Ass začal vyrábět šály. Lesní stvoření z toho nebyla moc nadšená, zejména pak ne Lorax, duch a ochránce lesa. Jenže dokud ještě mohli něco změnit, Dat Ass je uplatil marshmallows, když se změnil Dat Ass na nenasytného a uhamtaného byznysmena, bylo celkem jedno, co si chlupáči melou, dokud nepokáceli poslední stromek a jejda, bylo po podnikání.

Dat Ass se odstěhoval na samotku (nebo spíš se odstěhovali všichni ostatní, protože výroba šál nebyla zrovna nejekologičtější a nedalo se tam moc dobře dýchat), kde ho později našel Ted, lidi se uchýlili do městečka za zdí, kde je začal tak trošku ovládat záporný záporák O'Hare, který své podnikání postavil na obchodu s čerstvým vzduchem, a Lorax se vypařil. Všichni si nakonec tak nějak zvykli, žili docela šťastně...protože nikoho stromy vlastně moc nezajímaly.

Jenže krásná dívka chce stromek a tak stromek bude. Zestárlý a oplesnivělý Dat Ass naštěstí čirou náhodou má semínko a Tedovi se ho podaří díky pár pytlům marshmallows a značné dávce trpělivosti získat. Jenže to už ho má O'Hareova tajná služba pod drobnohledem a následuje vysoce akční honička městem, při které nakonec zloduch dopadne zle, strom je zasazen, zeď zbořena, všichni prozří, Ted je políben svou múzou a Dat Ass a jeho výčitkami ohlodané svědomí mají konečně pokoj. A Lorax se vrátí. Happy end.*

Poučení: Příroda je důležitá a krásná, proto ji musíme chránit. Fandom se dá postavit i na jediné postavě, pokud je dostatečně sexy. Což Dat Ass skutečně je a to i bez japonské bishíkovské kresby (no...já mu tu přezdívku nedala jenom proto, že mi po několika dnech bez pořádného spánku hrabe). Takže ačkoliv občas narazíte na nějakou zrůdnost typu Once-ler/Lorax, popřípadě pro homestuckery (neheterofobní/nefanatické yaoistky) velmi potěšující, v du-formě psané, Once-ler/female reader, většinu NSFW prací tvoří Once-ler(někdy přezdívaný Greed-ler) zlý/Once-ler(Oncie) hodný. Co se mi zatím podařilo vyšťourat v hlubinách internetu, většina je psaná nepolíbenými fanynkami, které moc nevědí, jak udělat dobré porno, a probíhá tím způsobem, že buď Greed-ler se dostane do minulosti nebo Oncie do budoucnosti, přičemž Oncie je úžasnou šálou kamsi připoután, připraven o panenství a o iluze, a tím to zhruba tak končí. Není to ale tak strašné, aby se to nedalo vydržet, pokud ve filmu věnujete Once-lerovi (zejména pak jeho vskutku dobře předvedenému pozadí) dostatečnou pozornost a při čtení fanfikce zapojíte představivost, je to vlastně docela sexy.
Dat Ass...kapišto?
*Hvězdička a poznámka je tam proto, že pro yaoistku to možná nakonec přece jen happy end úplně tak není. A to proto, že se potrvdí jedno dost děsivé podezření, které člověka provází celým filmem, i když ono je to vlastně úplně jisté. Nejde o to, že Once-ler je ten chlap v chatrči, to dojde všem. Ale...on je skutečně tak starý a olezlý, jak to na první pohled vypadá!

Y U NO STAY YOUNG?

Mimochodem, čím víc na to koukám, tím těžší je zbavit se myšlenky, že tvůrci snad museli Once-lera dělat s cílem, aby byl tak nevhodně sexy. Vrtá mi to docela hlavou a...jestli ano, mysleli si, že když předhodí jenom jednu sexy postavu, nic z toho nebude...nebo i v tomhle byl záměr? (yaoi konspirace. Tohle už je na Chocholouška)


A to je asi tak všechno. Já jdu dál předstírat, že neexistuju a pokusím se něco naučit, což je ale vzhledem k mému spánkovému deficitu, kytce na stole, na kterou jsem alergická (nebo moje oči ve mě aspoň tento pocit vyvolávají) a jistému dosti bolestivému stavu dost...těžko proveditelné.