24.12. 2012 (17:15) Merry Christmas and a Happy New Year, Mothafuckas 8D

Pesterchum: LethalNemesis(LN)

So let me tell you about Homestuck...

12. února 2012 v 18:23 | Leni-chan |  Ironie
Homestuck. Říká vám to něco? Jestli ne, máte poslední šanci zdrhnout a zachránit si život, protože tohle vám ho docela spolehlivě zkazí. Pokud to ale chcete podstoupit, pokračujte. Nesmyslně dlouhý článek se spoustou obrázků a jiných blbostí je pod čarou. Snad vám to neshodí počítač a nevypálí mozek.

VAROVÁNÍ: Pokud si níže popisované dílo přečtete, může se stát, že vám šišlání, přehnaně velké přední zuby a kbelíky budou připadat nadměrně sexy.

Tenhle obrázek je vlastně už legenda. Jinak bez komentáře.
AN: Kloudnou recenzi si najděte na wikipedii nebo prostě někde jinde. Já sama to sice relativně chápu, nimcméně ne natolik, abych to mohla ještě někomu vysvětlovat. Jinak, pokud to chcete česky, dobrou recenzi napsala Nagat a Laknea. Z toho pochopíte víc a ještě se pobavíte.
Samotný Homestuck si můžete přečíst zde: http://mspaintadventures.com/
Homestuck je webkomiks, má prozatím 6 dějství, něco kolem 4000 stran a je stále ongoing. A nenechte se mýlit, je to sice webkomiks, ale psaný dost neotřelou formou, bubliny s texy nenajdete, pod každým obrázkem je většinou vysvětlení, popřípadě chat postav, který taky většinou děj posouvá dopředu.
Narozdíl třeba or Romantically Apocalyptic nebo třeba Star Fighter nemá světobornou kresbu, která z počátku působí dost odpudivě a člověk si musí trošku zvykat.
Jenomže uvidíte, že Andrew Hussie, to jest autor, kreslit umí. Je tam pár hodně dobře vyvedených částí, taky animace se zvukem nebo dokonce hry. Takže ve chvíli, když už si myslíte, že se vážně unudíte k smrti, vás to zase vtáhne zpátky. A kromě toho, HS má nápad a hodně dobře vymyšlený děj (tak dobře vymyšlený, že ho nejspíš chápe jen sám autor a potom pár nadprůměrně inteligentních lidí, kterým to AH vysvětlil).
Nicméně základ načrtnout můžu. Hlavními aktéry jsou čtyři relativně obyčejné děti ve věku kolem třinácti let (i když by jim to nejspíš málokdo věřil, protože se na svůj věk chovají sice puberťácky, ale celkem dospěle), které hrají...hru.
Je to dost komplikované, nicméně zjednodušeně a ne docela přesně by se dalo říct, že jeden hráč může manipulovat prostředím toho druhého, ale má to určitá omezení a pravidla. Podobnou hru hrálo kdysi tak dvanáct dalších postav, všeobecně oblíbených trollů (ne trollů z HP nebo severské mytologie, je to odkaz na trolly z internetu, i když tihle jsou mnohem roztomilejší). Jsou to vlastně mimozemské děti, do jejichž světa se dostal záporák ze světa čtyř hlavních hrdinů(opět hodně zjednodušené a nepřesné). Takže ačkoliv se s hlavními hrdiny moc nemusí, nakonec stejně budou spolupracovat, protože jinak zlo neporazí. Časem se objeví ještě spousta dalších postav, některé roztomilé, některé míň a některé wtf.
Zajímavost (aneb pokud je někde ještě takové telátko, jako já, aby to pochopil dřív, než potom, co si to přečte v povídce): Trollové (jejich přezdívky a někdy i jména) jsou dělaní podle znamení zvěrokruhu.

Kdybych byla co k čemu, rozebrala bych ještě hlavního záporáka, jenomže jeho podstata mi dodnes zůstává mírně...skrytá (=nečetla to pořádně, protože kdo by se ve dvě ráno soustředil, že). Jistá jsem si jenom tím, že ho skutečně nemám ráda a že je mi hrozně protivný a má tendence vraždit všechno, co se mu dostane pod ruku ( u některých záporáků je tahle vlastnost sexy, u Jacka ne).

A teď třešnička na dortu, co je na HS...docela zajímavým pozitivem? Pro zvrhlíka mého kalibru naprosto jistě. HS je vlastně celkem úchylný a věci, které by člověk hledal jenom ve fandomu jsou tu naprosto canon. A to zásluhou samotného autora. Ten si totiž pohrál nejen se složitým systémem vztahů mezi trolly...

...ale i s jejich anatomií. Takže fandové si vlastně ani nemuseli nic moc vynalézat, promyšlený system prasáren jim Hussie naservíroval na zlatém podnose. Ačkoliv svůj docela důkladný popis prokládal neustálým "Nebudu raději moc zacházet do podrobností...", vyplynulo z toho vlastně všechno.
Ale když už jsem zmínila fandom, tak kromě spoooousty úchylných povídek (které směle označím za vesměs nejlepší porno, které jsem četla) je tu ještě...cosplay. (Sprostě ukradeno od Nagat. Snad mě nezabije :'D) A pro tohle prostě stojí žít...XD
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jesibell Jesibell | Web | 15. dubna 2012 v 20:43 | Reagovat

Pro mě už je na ,,varování" pozdě..Hodně pozdě...Let me tell you about..
Ten kýbl tam! XDD <lidem co ty prasárny píšou/kreslí to nevadí (a mě taky ne)

2 Leni-chan Leni-chan | Web | 15. dubna 2012 v 23:08 | Reagovat

[1]: Od té doby, co jsem začala s HS...myslím na sex i když vytírám a nebo zvracím. A to jsem myslela, že horší věci, než slash na Transformers mě potkat nemůžou XDDD

3 Jesibell Jesibell | Web | 16. dubna 2012 v 6:33 | Reagovat

XDD

4 galaxy galaxy | Web | 10. června 2013 v 20:41 | Reagovat

pozdě. i am homestusk stuck. so madafakin' awwesome

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama