24.12. 2012 (17:15) Merry Christmas and a Happy New Year, Mothafuckas 8D

Pesterchum: LethalNemesis(LN)

Leden 2012

Romantically Apocalyptic

18. ledna 2012 v 16:38 | Leni-chan |  Ironie
Výborně. Poslední(doufejme) písemka odepsaná, takže až do úterka do desíti večer klid(pak si uvědomím, že už se odehrála pedagogická rada a učitelé můžou sbírat známky na druhé pololetí a začnu panikařit). A tak vám můžu zkusit popsat absolutní dokonalost, kterou jsem objevila díky svému kolonizátorovi, ó mocné Nagat. Jestli se chcete něco dozvědět, přečtěte si ten její článek, já vás můžu oblažit maximálně záchatem fangirlení a nějakými hloupými žvásty, což nebude ani záživné, ani vtipné.
A to, co je předmětem článku nejspíš spoustu lidí nezaujme, nebude se jim to líbit a nebo to nepochopí. A nebo všechno najednou.


Romantically Apocalyptic je webkomiks. Nevím, od kdy vzniká, nevím, co autora (který si říká Alexiuss, nic víc jsem nezjišťovala) pudilo k vytvoření, každopádně osobně to beru jako jednu z nejpovedenějších věcí, co mě za posledních pár měsíců(až let) potkala. Zatím má jenom 65 stránek, ale je stále ongoing, takže uvidíme, co se z toho vyklube.
Příběh se odehrává v nejspíš vzdálené budoucnosti, kdy je lidstvo až na pár zářných vyjímek vyhlazeno jadernými bombami a všechno okolo je hezky zamořené, rozpadlé na prach a sem tam se povaluje nějaký vkusně umístěný kostlivec. A ačkoliv mluvím o příběhu...děj tam vlastně ani nehledejte, nesnažte se to pochopit. Já pořád nevím, o čem to je, co se vlastně stalo a proč se všichni chovají tak trhle, nicméně...přesně takhle je to nejlepší.
Hlavní postavou je Captain Zee. A nebo lépe řečeno, Zee Captain, přičemž Zee nejspíš označuje anglický člen určitý the vyslovený s přízvukem.(Stále je tu možnost, že je to nějaká postapokalyptická verze Stiga, jehož jméno je údajně taky The.) O tom se dá diskutovat, stejně jako o pohlaví a psychickém stavu Kapitána. Který působí naprosto hustokrutopřísně, pokud jenom stojí, kouká a nic neříká nebo nedělá. Brzo totiž pochopíte, že z malebného prostředí okolo mu nejspíš trošku hráblo, jak neustále dokazuje při svém svérázném projevu. Jakémkoliv. A má super hrníček(a já mám podobný doma, heč!). Zdárně mu asistuje několik jeho poskoků, kteří jsou přibližně stejně cáklí a vlastně kompletně neužiteční jako sám Kapitán. Takže samozřejmě všechny postavy jsou skvělé a my, stoprocentní fandové, je milujeme.
Obrovským (a po postavě Kapitána asi největším) plus je kresba. Já osobně autora sice podezřívám, že některé pasáže musí být nafocené, protože tak realisticky to snad ani nakreslit nejde(-což nic nedokazuje, neboť má představa o možném a nemožném je značně zkreslená mou vlastní neschopností provázenou nedostatkem talentu). Buď jak buď, vypadá to skvěle, temně, apokalypsa jak má být...
Kažopádně, nenechte se mýlit. Už podle názvu komiksu a postav by se dalo usoudit, že to nebude typická svět-skončil-my-přežili-a-je-to-strašně-epic story. Vůbec ne. Je to sice hodně epic, nicméně způsobem, který by od ponuré atmosféry mrtvého světa málokdo čekal. RA je vlastně komedie. Místy trochu, místy trochu víc černá, nicméně pobavila jako v poslední době málo co.

No, závěrem...vřele doporučuji. Dokonce se rodí i český překlad, pokud by se vám nechtělo to louskat v angličtině(a radím vám, sjeďte původní verzi, není to těžké, textu je málo a originál bývá zpravidla o dost lepší).
A na závěr oficiální video.

TFP-Megatron/Optimus Prime-All I want is You

14. ledna 2012 v 2:45 | Leni-chan |  Video spam
EDIT: Včera jsem měla narozky, už je mi celých 19 let, hotová stará rašple. tak ke mně mějte úctu :D
Není to tak zlé, jak to vypadá. Je to ještě mnohem horší. Nápad na tohle video jsem dostala už někdy na začíátku ledna, ale pořád nebyl čas a tohle a tamto, tak jsem to odložila na neurčito. Jeeeenže, babička byla na operaci a máma se odjela postarat o její domácnost, tatínek s ní, a já zůstala doma. Ou jeeee. A tak že nepůjdu spát. Tak jsem si hezky dala čaj, role-playovala, a najednou jsem si uvědomila, že ačkoliv můj photoshop stávkuje, není konec světa, protože WMM funguje úplně normálně. Tak jsem do sebe o půlnoci nalila kafe černý jako okolní noc a pustila se do díla.
Vzniklo z toho toto, a ne, radši se k tomu nebudu blíž vyjadřovat. Video i s textem písně pro lepší porozumění je pod čarou, ať to neroztahávám po půlce úvodní stránky.