24.12. 2012 (17:15) Merry Christmas and a Happy New Year, Mothafuckas 8D

Pesterchum: LethalNemesis(LN)

The revenge of the Fallen

13. listopadu 2011 v 23:22 | Leni-chan |  Fanfiction

Aneb jak tenhle epic fail vlastně vznikl...

Miluju fanfikce ve stylu pohádek a tohle jsem si prostě nemohla odpustit...tohle nemá hlavu a patu a jediné přípustné vysvětlení je: chtěla jsem zkusit napsat povídku, kde by byli všichni živí a relativně zdraví.
Stejné AU jako Dorito of Doom a Of Ludwig the mechanic(lehký crossover Bayformers a G1), protentokrát obohacené o jednu postavu z reálného světa. Ve vší úctě, pane Bayi, šlo by to i lépe. Na druhou stranu, nemám NIC proti prvnímu filmu. Popsané situace pramení z vymyšleného postoje fiktivních postav, ne z mého názoru.
Jinak, většina děje se odehrává na Diego Garcia, které má zdegenerovaná mysl zkřížila s Autobot city z G1.

Warning:Pure CRACK! A trošku neurotickej Optimus :D A je to hrozná slátanina, která není ani trochu vtipná.

Ale fakt, psala jsem to několik měsíců, po večerech, takže...skutečně se to nevyvedlo...


Autobot City
Zlatavé paprsky zapadajícího slunce dopadaly na město a odrážely se od stříbrného kovu jeho budov. Optimus se mlčky kochal nádherným pohledem, obdivoval společné dílo Autobotů a lidí. Díky několika pozemským letům tvrdé práce mohl vzniknout tento jedinečný klenot, na který mohl být každý hrdý. A právem.
Prime, naprosto ponořený do obdivování částečně i svého díla, si nevšiml drobné postavy, která se k němu rychle blížila. Málem proto nebohého člověka zašlápl, když na něj pozemské stvoření zavolalo pozdrav.
"Ach, promiň Same, neviděl jsem tě."odpověděl klidně Optimus a v duchu zaklel. Ten mrňavý tvor už mu celkem začínal vadit. V lidských vzdělávacích zařízeních totiž měli něco s názvem "prázdniny", díky čemuž disponoval Sam až nezdravým množstvím volného času. Který se, z naprosto nepochopitelných důvodů, rozhodl strávit místo s rodiči s Autoboty v Diego Garcia. Jediný, kdo se ze Samovy přítomnosti radoval, byl Bumblebee, ale jeho názor Optimovi nepřipadal důležitý, neboť už se delší dobu spekulovalo, že Bumblebee...něco bere.
"Co tě sem přivádí, Same?" V klidu, jen tak dál, však ono ho to časem omrzí a odejde pryč. Prostě se začne nudit a dá pokoj.
"No, víš, viděl jsem takový film a myslím, že by vás to mohlo docela zajímat. Mě osobně naprosto nadchl, bylo to fantastické, určitě se vám taky bude líbit. Třeba jak..."Optimus, poučený mnoha lety zkušeností, téměř okamžitě přestal poslouchat a raději se snažil dostat pod kontrolu energon proudící v jeho těle rychleji, než bylo zdravé.
"Díky Same, hned se na něj podívám."utnul nakonec Witwickyho ódy na nějakou perlu lidské kinematografie, která už podle Samových zapálených výrazů a rozšafných gest za moc nestála. A aby se otravného člověka zbavil, zašil se do své kanceláře a na film se skutečně podíval.
.:0:.

O cca 2,5 hodiny později:
"Pozor, hlášení!"zaburácel z reproduktorů Optimův hlas. "Nastala mimořádná situace. Prosím, aby se nyní všichni dostavili do velkého sálu v sektoru čtyři. Opakuji, nechť se všichni okamžitě dostaví do velkého sálu v sektoru čtyři. Děkuji, konec hlášení."
"Uh? Hlášení?"vyhrkla překvapeně Elita-1. "Copak může Orion chtít v tuhle denní dobu? Zrovna jsem chtěla začít vařit večeři..."zavrtěla hlavou a odložila zástěru. Vyšla na chodbu, kde se už stihlo shromáždit nemalé množství stejně zmatených a nechápajících botů. Všichni chvíli jen tak okouněli, vyptávali se druhých a nakonec se volným krokem vydali do sektoru čtyři.
Kde našli nepříčetného Optima, Prowla s migrénou, který se Prima snažil uklidnit a nabručeného Sama, který neodpovídal na dotazy a neustále si huhlal pod nos něco ve smyslu "Neví, co je pro něj dobrého".
Optimus nervózně přecházel po pódiu v čele velkého sálu a sem tam v ruce zhoupl svou nechvalně známou sekyrku, takže nově příchozí boti museli co chvíli uskočit z dosahu vražedné zbraně. Prowl za stolem se zoufale držel za hlavu a občas střelil zoufalým pohledem směrem k Optimovi.
Jakmile se v sále shromáždili všichni (a nebo to aspoň Prowl nahlásil, aby už se konečně mohlo začít), zaburácel z reproduktorů Optimův nanejvýš rozezlený hlas.
"Dnes v podvečer jsem se stal svědkem naprostého nepochopení naší rasy ze strany lidí. Natočili o nás film, který z nás dělá v očích lidských mláďat brutální kovová monstra bez špetky citu, která se krvelačně vraždí a ničí při tom všechno kolem sebe!"
"Ehm...Optime"pípl Ironhide téměř nesměle. Vůdce ho sežehl pohledem, ale nakonec kývl. "Ale přesně takoví jsme byli. A to v tom filmu ani neukazují ty mejdany z Cybertronu, třeba ten, kde jsi-"Co přesně Prime vyvedl na zmíněném večírku se napjaté osazenstvo sálu již nedozvědělo, neboť Ironhide byl ze dvěří poněkud nevlídně vyprovozen Optimovou nohou.
"Ať už se stalo cokoliv, nyní jsme pokojná, mírumilovná rasa a všichni to musí vědět. Proto jsem se rozhodl, že lidský naprosto zavádějící film nahradíme svým vlastním, poučnějším, a abychom ho mohli představit všem generacím lidí, natočímě ho formou pohádky. Proto jsem vás sem taky pozval, abyste nějakou vybrali. Na studování lidské ústní lidové slovesnosti a podobných malicherností nemám čas."
Rozhostilo se mrtvé ticho rušené jen hlasitým hučením Optimových chladících systémů, které podle zvuku jely na plný výkon a přesto nedokázaly ochladit lehce zavařený procesor.
"Takže...nějaké návrhy?"zakvílel téměř zoufale Prowl.
"Sněhurka a sedm trpaslíků?"ozvalo se zezadu.
"Přetvořeno na výpravný epos Megatron a prvních sedm?"vyjekl nadšeně Simmons ze svého křesla. Optimus vydal podivný zvuk ne nepodobný unikání páry z tlakového hrnce. "...jenom nápad..."
"Popelka? Jako Optimus utlačovaný Megatronem a Sentinelem a zlou macechou Fallenem?"navrhl zasněně Bumblebee. Optimus zavrčel a Prowl si načmáral do poznámek něco ve smyslu, že Bee má moc velkou představivost a měli by mu omezit přístup k internetu.
"Nebo...co třeba Šípková růženka? Optimus jako spící princezna..."
Optimus, snad v rámci tréninku, upadl do hodně hlubokého stavu nevědomí. Prowl ho samou úlevou, že je jeho utrpení u konce, následoval.
.:0:.
Nemesis
"Ale vždyť nic nedělají, jen se belhají!"
"Zásluhy ve válce:neopominutelné. Odstranění:nepřípustné."odpověděl monotónně Soundwave a za maskou se nepozorovaně usmál, když se ozvalo hlasité bouchnutí kovu o kov. Naopak Starscream se zatvářil velmi zděšeně a snažil se odtáhnout od stolu. Megatron naproti němu už horlivě připravoval svoje fúzní dělo k palbě. Ostatní, celkem zvyklí, si to vyložili jako znamení pro přestávku a co nejrychleji vyklidili místnost. Soundwave je o něco pomaleji následoval, docela spokojený. Schůzi to sice nepochybně prodloužilo, na druhou stranu, Megatrona to snad naučilo zbytečně se neroztahovat a Starscream by konečně mohl přestat kopat svoje spolusedící, jejichž názor se neshoduje s jeho.
Zatímco většina těch, kteří se účastnili porady(ať už proto, že je někdo pozval, nebo jenom kvůli energonu navíc) se odebrala na svačinu, Soundwave se opřel o zeď vedle dveří do sálu a zvědavě naslouchal Megatronovu řevu a Starscreamovu audioprocesory-drásajícímu vřeštění.
"Ale mám pravdu, nemůžeme je tu nechat. Jsou to jenom příživníci, zabírají místo a okrádají nás o čas!"
"Ne, nemáš. Nikdo, pokud vím, zatím neprojevil nejmenší nespokojenost s přítomností Jetfira a Fallena na základně, jenom ty je nemůžeš vystát!"zařval Megatron a podle rány, která se z místnosti ozvala, uhodil pěstí do stolu. A nebo do Starscreama. Soundwave ale výjimečně musel, samozřejmě jen vnitřně, se slovy svého dokonalého vůdce nesouhlasit a přiklonit se k Starscreamovi. Jetfire a Fallen skutečně otravovali. Neustále něco potřebovali, na něco si stěžovali a na ošetřovně trávili víc času, než Starscream. Který ve své nespokojenosti nebyl sám. Soundwave, navenek loajální k Megatronovi, už ke staříkům taky měl výhrady, zvláště potom, co Fallen při cestě pro noviny nakopl Ravage.
Z místnosti se chvíli ozývaly rány, následoval je hlasitý výbuch a potom hrobové ticho. Soundwave opatrně nahlédl dovnitř. K jeho zklamání byli oba nejvyšší představitelé Deceptikonů živí, zdraví a nepoškození. Ostatní se už pomalu začli trousit ze svačiny, a tak schůze mohla, už poněkud v uvolněné atmosféře, pokračovat. O vrtošivých stařících nepadlo ani slovo, dokud...
Z chodby se najednou začalo ozývat pravidelné cvakání. Všichni okamžitě přestali poslouchat Megatronův popis reklamní kampaně, která je měla přiblížit lidem z dobrého úhlu pohledu a obrátili se ke dveřím. O pár(asi tak dvacet) minut později se do místnosti vbelhaly dvě shrbené postavy. Soundwave měl chuť praštit hlavou do stolu a nepotřeboval ani telepatii, aby věděl, že Starscream a většina dalších chce udělat totéž. Jen Megatron vykouzlil zářivý úsměv a rozmáchlým gestem Jetfira a Fallena vyzval, ať si sednou.
"Starscream a Soundwave vám rádi uvolní místo."řekl a výhružně zazíral na svého SIC. Starscream něco zahuhlal, ale nakonec se ze židle zvedl. Po chvíli hekání, vrzání a nadávání na zarezlou řiť se oba staříci usadili a v rokování se mohlo pokračovat.
"Takže, jak už jsem řekl, nejjednodušší bude lidem dokázat, že jim můžeme dát víc, než Autoboti. Proto budeme každou sobotu pořádat propagační akce a rozdávat různé předměty s naší insignií. Soundwave, zapiš to!" nařídil Megatron a zaujal triumfální postoj, aby Starscream(už přichystaný k oponování) vypadal menší.
Zatímco pohledy všech optik v sále se upřely na Megatronovu vyleštěnou hruď, Soundwave se zoufale snažil najít pero od tabletu. Přesně věděl, kam si ho předtím položil, ale teď, jako by se vypařilo. Rychle se sehnul pod stůl, v naději, že třeba při Fallenově neohrabaném vrtění spadlo na zem, ale ani tam po něm nebylo ani stopy. Soundwavovy optiky ale upoutalo něco jiného-Fallen se tak nějak divně kroutil a cosi si schovával do úložního prostoru.
Soundwave se bleskově narovnal a obrátil se na Starscreama skrytého v Megatronově stínu. Jejich vůdce se nechal naprosto uchvátit svým vlastním plamenným proslovem a dál rozvíjel své megalomanské plány, takže si narozdíl od svého SIC nevšiml Fallenova manévru.
Starscream se posměšně ušklíbl a Soundwave mu ze rtů odečetl Já to říkal. Nemohl se k tomu ale nijak vyjádřit, Megatronův triumfální řev by ho nepochybně přehlušil a beztak ho nenapadalo nic, čím Starscreama odpálkovat. Letec na nějakou odpověď stejně nečekal, a ústy naznačil dvě slova: Mám plán.
Soundwave téměř neznatelně kývl a udělal krok dozadu, jen pro případ, že by se Megatron rozhodl zkontrolovat, je-li jeho projev zaznamenáván. Ale jejich vůdce, ve snaze využít situace, kdy ho doopravdy někdo poslouchá, a částečně unesený svou vlastní genialitou, si dvou postav ve svém stínu ani nevšiml a raději se dál nakrucoval ve snaze vypadat co největší. A málem to i zafungovalo. Málem.
Fallen se s hlasitým zavrzáním, které přehlušilo i Megatrona, zvedl ze židle, a holí poklepal na hlavu svého bývalého žáka. "Takhle ti tví lidé ohluchnou a budou chtít vyplatit odškodné. Hulákající vůdci taky nejsou populární, musíš zachovat rozvahu, můj učedníku." Megatron po něm střelil vražedným pohledem, jinak se ale ke kritice své osoby nevyjádřil a pokračoval, tentokrát znatelně tiššeji, ve výkladu svých plánů na nenásilné zotročení Země.
Fallen, očividně spokojen, se opět usadil a holí dloubnul Jetfira do boku. Ten přestal chrápat a trochu se narovnal. O pár sekund mu hlava zase spadla na rameno a místností se rozhlehl dobře známý zvuk. Soundwave si uložil za úkol připomenout Hookovi, aby-až se konečně vrátí-spravil staříkům těsnění.
Zatímco Megatron vysvětloval své plány a určoval data různých akcí, hlasem přesně tak silným, aby přehlušil Jetfira, ale dost tichým, aby se zamlouval Fallenovi, Soundwave si půjčil pero od Brawla(který stejně neuměl psát, takže mu bylo k ničemu) a dal se do zaznamenávání dalšího geniálního plánu předem odsouzeného k selhání. V mysli ale už předem připravoval operaci, která by mohla vyeliminovat staříky, aniž by si toho kdokoliv, zejména pak Megatron, vůbec všiml. Jeho procesor přicházel s různými schématy, ale žádné se nezdálo být dost účinným a Soundwave si musel přiznat, že možná jejich osud leží v rukou Starscreama. No, dostali se už i do horších situací, snažil se uklidnit. Jen si nemohl vzpomenout, do jakých přesně.
.:0:.
Soundwave opatrně zavřel dveře od své observatoře a se značnou nechutí vyzval Starscreama, aby se posadil. Nijak se mu nezamlouvalo, aby se Megatronův proradný SIC rozvaloval v jeho svatyni-s nohama na stole a svým monstrózním egem všude okolo. A kostkou energonu ze Soundwavových soukromých zásob v ruce. Ale pro dosažení vysokých cílů je třeba zaplatit vysokou cenu.
"Takže tady jsi celou dobu zalezlý..."zakrákal Starscream. Soundwave čekal nějaký posměšný komentář, ale v letcově hlase slyšel spíš překvapení a-ke svému vlastnímu údivu-i náznak zájmu. No, nebyl by to koneckonců Starscream, kdyby nechtěl šmírovat ostatní a tahat na ně co nejvíc špíny. "Ale k věci." Starscream zašátral ve svém úložném prostoru a vytáhl kus umolousaného papíru. "Měl jsem ho na židli a Jetfirovi na to vytekl olej..."dodal na vysvětlenou.
Soundwave si to mastné cosi s odporem vzal, s jistými obtížemi rozluštil rozpitá písmena a obsah letáku přečetl nahlas. "Já, Optimus Prime, vůdce Autobotů, vyhlašuji nábor herců do připravovaného filmu: Transformers 2, který přiblíží náš život pozemšťanům všech věkových skupin a bude proto natočen jako pohádka Šípková Růženka. Kdokoliv se chce zúčastnit, nechť se přihlásí na adrese uvedené níže." Rozesmál by se, kdyby si nebyl jistý, že Starscream to myslí smrtelně vážně. "Plán:stupidní. Pravděpodobnost úspěchu: 97,3572%"zahlásil monotónně, sám překvapený číslem, jež mu jeho procesor poskytl. Pro jistotu provedl výpočet ještě jednou, ale hodnota se nezměnila. Se značnou nelibostí tedy kývl. Starscream se jen velmi samolibě usmál, a začal vysvětlovat, jak přesně to chce provést.
.:0:.
Autobot City
Optimus se mrzutě zavrtěl na židli, když k němu z dálky dolehla hlasitá rána a sklo v okně jeho pracovny zadrnčelo. Ať jsou to 'coni, ať je to Megatron, prosím...zaúpěl vůdce Autobotů v duchu a toužebně se zahleděl ven. Jeho pozornost upoutal hustý dým valící se z budovy na okraji města. To ne! stihl si ještě pomyslet, než se celým městem rozezněl Prowlův hlas.
"Pozor, hlášení. Pro všechny, kdo zaregistrovali explozi, nepanikařte, nejde o útok ale o nehodu v laboratoři. Opakuji..."
Optimus si v duchu poznamenal, že si bude muset s Wheeljackem vážně promluvit. Chvíli si dokonce pohrával s myšlenkou, že by si ho zavolal okamžitě, nakonec to ale zavrhl. I kdyby ho-což se zdálo nadmíru pravděpodobné-nehonil víc než naštvaný Ratchet s nějakým hrozivě vyhlížejícím nástrojem v ruce, Optimus měl pocit, že další rozhovor s vědcem by za jediný den nezvládl. Stále měl v (snad až příliš) živé paměti diskuzi s Perceptorem, která se odehrála brzy ráno a při které se snažil Percyho přesvědčit, ať už si konečně naskenuje něco lépe transportovatelného, než mikroskop. Po dvou hodinách, kdy ho Perceptor téměř nepustil ke slovu a horlivě vysvětloval všechny výhody toho, že se transformuje ve zmíněný přístroj, se Optimus vzdal. Soustavné zneužívání jeho přívěsu se mu zdálo přece jen přijatelnější, než trvalá újma na duševním zdraví, kterou mu Perceptor téměř přivodil.
Náhle se ozvalo lehké zaťukání na okno a Optimus se s trhnutím probral ze svých sebelítostivých úvah. Mrzutě vstal- připomněl si, že by nebylo špatné obstarat si otáčecí židli-a obrátil se, aby zjistil, co je to tentokrát. Ke svému překvapení se za sklem vznášel Laserbeak a netrpělivě šťouchal zobákem do skla.
No výborně, jestli to Sam viděl, bude zas týden otravovat, jestli jsem náhodou nedostal dopis z Bradavic. Skvělé. Otráveně otevřel okno a pustil Casseticona dovnitř. Laserbeak se usadil na stole a bez vyzvání přehrál Megatronův vzkaz.
"Zdravím Optime. Náhodou jsem se doslechl o vašem připravovaném filmu a nápad mě zaujal. Zítra se spolu se svým doprovodem dostavím na konkurz do hlavních rolí a pokusím se tímto zvednout úroveň celého projektu. S láskou, Megatron.
A mimochodem, to energonové želé, co jsme měli minule, vůbec nechutnalo špatně. Vyřiď Elitě, ať zas uvaří."
Optimus strnule kývnul a bez odpovědi odeslal Laserbeaka pryč. To mu ještě scházelo. Jako by samotní Autoboti nedělali dost problémů, teď se do toho musel míchat i Megatron se svými stupidními posluhovači, kteří...Optimus si s hrůzou uvědomil, že Megatron neupřesnil jména svých kumpánů. Těžko říct, jestli náhodou nebo záměrně. Prime zaúpěl, udeřil hlavou o zeď a jakmile se mu přestalo tmít před očima, neomylně zamířil do skladiště, kde pod nánosy prachu ležel zabavený obsah Jazzova soukromého baru.

.:0:.
Někde v Pacifiku
O pár hodin později už Astrotrain startoval se třemi pasažéry na palubě směrem k základně Autobotů. Starscream povýšený na velitele Deceptikonů na dobu Megatronovy nepřítomnosti spokojeně mával, dokud se raketa neztratila z dohledu, lépe řečeno, dokud se Soundwave díval, a pak nedočkavě utíkal vyzkoušet teď-už jeho-vlastní trůn.
Zato Megatron zdaleka tak nadšený nebyl. Strnule seděl na svém sedadle, mlčky pozoroval zemi ubíhající pod nimi a snažil se neslyšet Fallenovo žehrání a Jetfirovo chrápání. Stále nedokázal uvěřit, že se nechal do tak směšného podniku uvrtat jenom, aby to mohl Optimovi pořádně vytmavit.
Chvílemi přemýšlel, jestli nemá kontaktovat Soundwava a zeptat se ho na radu, popřípadě jestli nemá odvolat celou misi, která, ať už vypadala jakkoliv, byla přece jen Starscreamův nápad. Jenže tentokrát Soundwave podaný návrh nestrhal a Megatron díky tomu nabyl dojmu, že to rozhodně přispěje k dosažení jejich cílů. Nicméně realita...se zdála býti jiná.
"Kdy už tam budem?"
Megatron se s hrůzou obrátil na Fallena a zaryl drápy ostré jako břitva do ovládacího panelu ve snaze ovládnout svůj vztek. Nutno podotknout, že Astrotrain jeho pokus o sebeovládání příliš neocenil.
"Ptal ses před sedmadvaceti sekundami, můj učiteli. Dorazíme přibližně za dvě hodiny a osmnáct minut."procedil Megatron skrze zaťaté zuby. Najednou měl pocit, že Starscreama částečně chápal a neměl dost síly ono porozumění vyhnat z hlavy.
"A bude se podávat občerstvení?"probral se náhle Jetfire a začal se hladově rozhlížet kolem. Megatron zavrčel a praštil hlavou do konzole. Astrotrain se k ničení svého interiéru nevyjádřil, Jetfirovi ale odpověděl.
"Ne, jestli chceš občertvení, udělej si svačinu nebo leť s Air France."
"Ale to je omyl!"ozvalo se odněkud a Megatron téměř nadskočil, když ze stropu mu přímo na klín spadl Swindle s náručí plnou energonových pamlsků.
"Co ty tady děláš?"vyjekl vůdce Decepticonů a rychle ho ze sebe shodil. Tak to ještě potřeboval, ten pitomý vetešník, určitě bude všechny otravovat a snažit se jim prodat i jejich vlastní babičku.
"Aaaale, napadlo mě, že bych si v Autobot city mohl otevřít krámek s upomínkovými přeměty, lidi to hrozně žerou..."potvrdil Megatronovu teorii Swindle a uvelebil se na volném sedadle mezi staříky, kdyří okamžitě projevili velký zájem o jeho kolekci filmů pro pamětníky.
Co jsem komu udělal? zavyl v duchu Megatron aniž by tušil, že jeho Autobotí protějšek právě udělal totéž.
.:0:.
Autobot City
Co jsem komu udělal? Optimus už pomalu začínal ztrácet veškerou naději. Na stole před sebou měl scénář, jak by to asi celé veledílo mělo vypadat. Už se smířil s tím, že se o většině věcí rozhodlo, zatímco byl lehce indisponován(zarytě se bránil slovu bezvědomí), fakt, že bude hrát hlavní roli, ale zatím akceptoval jen těžko. Navíc mu, aby to nebylo málo, nikdo nechtěl říct, kdo přišel s tím, aby velký Optimus Prime hrál Šípkovou růženku. Ale co, role by se ještě překousnout dala, koneckonců, příběh byl mezi lidmi stále velmi populární. Ale ten scénář...
Uklidňovat se mohl jen tím, že místo polibku jako prostředku k probuzení se mu nakonec pomocí různých(a někdy ne docela legálních) manévrů podařilo protlačit Vůdcovskou Matrici. Ale nemohl se vzdát, zvlášť, když šlo o samotnou čest a slávu jejich rasy, kterou lidé tak hanebně pošpinili.
Z ponurých úvah ho vytrhlo hlasité ťukání na dveře. Otráveně vzhlédl od scénáře a vyzval příchozí dále. V okamžiku, kdy se dveře pracovny oteveřely, Optima polil ledový chlad a vůdce Autobotů přemýšlel, jak moc by bolelo, kdyby se pokusil utéct ven ocelovou stěnou.
"Tak jsem tady."ohlásil Megatron zřejmé a vkročil do místnosti. Za ním se vbelhali Fallen a Jetfire a průvod uzavíral Swindle, očividně zdrcený cedulkou Zákaz podomního prodeje, která visela na Optimových dveřích.
"Výborně."vyrazil ze sebe Optimus a zavrtěl se na židli. Doufal v něco hodně špatného, ale tohle předčilo veškerá očekávání. Megatron nikdy nezklamal, pokud šlo o nemilá překvapení. "Tak...můžeme začít?"
"Bude to želé?"zeptal se Megatron ve snaze uvolnit atmosféru. Nicméně, Optimovi povolily nervy a s řevem se vyřítil ze dveří, přičemž málem srazil Elitu-1, která se přišla podívat, kdo to vlastně přišel.
"Co to sakra bylo?"vyjekl vůdce Decepticonů. Elita-1 nešťastně pokrčila rameny a obrátila se na modročervenou siluetu mizející v dáli.
"Nevím. V poslední době se mu to stává celkem často...to nevadí. Než se uklidní, můžeme si dát to želé."
.:0:.
"Je tedy všechno jasné? Výborně, takže aby nevznikly žádné nejasnosti, ještě jednou přečtu seznam rolí a obsazení."zahlásil Prowl a vytáhl své poznámky.
"Takže: Šípková Růženka-Optimus Prime, princ zachránce-Samuel Witwicky, zlá sudička-Megatron, její matka-Fallen, princovi pomocníci-Bumblebee, Skids, Mudflap, Seymour Simmons, Jetfire. Zapomněl jsem na někoho? Ach ano, speciální efekty-Wheeljack. Výborně. Teď příběh."
Prowl se na okamžik odmlčel, takže Jetfirovo chrápání naplnilo místnost. Optimus se zatvářil značně pohoršeně, Megatron jen pokrčil rameny.
"Doufám, že si všichni zůčastnění přečetli scénář, já to jen shrnu a popřípadě zodpovím vaše otázky. Ale k věci: Příběh se bude odehrávat v malebném prostředí amerických lesů, co se Růženky týče, princ pochází z města. Růženka je bodnuta Zlou sudičkou a upadá do spánku, princ se ji snaží zachránit. K tomu ovšem potřebuje Vůdcovskou Matrici, kterou se snaží pomocí svých přátel získat. V cestě mu samozřejmě stojí Zlá sudička a její matka. Nakonec ale vítězí, Růženka se probírá, Sudička i její matka jsou zničeny. A princ s Růženkou žijí šťastně až do smrti. Nějaké námitky nebo připomínky?"
Na chvíli se v místnosti rozhostilo tíživé ticho, které záhy přerušil neznámý hlas. "No, na začátečníky dobrý, ale já osobně bych věděl o pár vylepšeních, který by tomu mohly pomoct."zahlaholil příchozí a všechny obdařil zářivým americkým úsměvem. "Ale nebojte, to půjde. Mimochodem, jsem profesionální režisér, říkejte mi Michael."

Asi jste pochopili, že o RoTF nemám příliš vysoké mínění. První díl byl podle mě velice povedený, ale dvojka prostě nebyla to pravé ořechové. DotM bylo lepší, to je pravda, ale ten konec...grrrr.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Starsy Starsy | Web | 14. listopadu 2011 v 14:38 | Reagovat

Velice se mi to líbilo, (jako jedna z mála věcí bez soubojů) skutečně jsem se do toho začetla, a pak mě překvapilo, že už je konec.
Vůbec mi to nepřipadalo jako slátanina, vlastně to bylo opravdu ale opravdu velmi dobré. Ba dokonce úžasné! :D (Slovo úžasné mi přišlo jako neoriginální, ale stejně to musím použít, protože to zkrátka jinak nejde.)
Asi bych nedokázala některé věci takhle popsat, například tu zmínku o chladících sistémech jedoucí na plný výkon, či energon pulzující jeho tělem rychleji, než je zdrávo.
I don't have a words. :D

2 Leni-chan Leni-chan | Web | 14. listopadu 2011 v 16:44 | Reagovat

[1]: Tak to jsem ráda, že se líbilo XD Mně osobně to přišlo takový...divný, no, zkrátka a dobře, psala jsem to po částech a trvalo několik měsíců, než jsem to dokončila, vím docela jistě, že psaní tohohle 'veledíla' začalo ještě před tím, než v kinech běželi TF3
A taky mi to přišlo dost dlouhé, aspoň podle mých standardů, ale když říkáš, že to utíkalo...budiž XD

No, transformerská anatomie a jiné blbosti...v angličtině to zní naprosto normálně, v češtině to zní-aspoň podle mého-dost praštěně, ale budiž :D

Tak děkuju, těší mě, že se to aspoň trošku líbilo :)

3 Starsy Starsy | Web | 14. listopadu 2011 v 18:41 | Reagovat

[2]: No nevím. Moje hodnocení je docela, no amaterské, jestli se to tak dá říct, tak nevím, ale líbilo se mi to. :D
Ale to je normální! Spisovatelé píšou dlouho. ;D

Možná jo, ale i tak to zní mnohem zajímavěji, než co tam patlám já. :-D

Není zač. A líbilo se to hodně. ;D

4 Leni-chan Leni-chan | Web | 14. listopadu 2011 v 18:43 | Reagovat

[3]: No, ale spisovatelé za tu dobu, co já napsala tohle, napíšou celou knihu XD. No, ještě, že nejsem spisovatel XD

Tak to jsem ráda, ještě jednou děkuju :)

5 Starsy Starsy | Web | 14. listopadu 2011 v 20:16 | Reagovat

[4]: Ale to je taky pořádná kravina! Nikdo nenapáše knížku za 2 měsíce! A jestli jo, tak to bude pěknej propadák. xD Spisovatelé píšou knížku roky!

Nemáš za co. ;D

6 Leni-chan Leni-chan | Web | 14. listopadu 2011 v 20:59 | Reagovat

[5]: V telce jsem jednou viděla reportáž o knize, kterou nějakej chlap napsal za den( ale jo, o její kvalitě by se možná dalo pochybovat). Ale beru to ze svého pohledu, kdysi jsem za odpoledne dokázala napsat tolik, co mi v tomhle případě trvalo půl roku...kde jsou ty časy XD

7 Starsy Starsy | Web | 16. listopadu 2011 v 13:55 | Reagovat

[6]: Tak v tom případě nemohla být buhvíjak dlouhá a musel jí plánovat od začátku do konce už delší dobu, protože se mi to zdá nemožný.
Ty časy asi bohužel odešly hledat někoho jinýho. To se mi stává taky. xD

8 Leni-chan Leni-chan | Web | 16. listopadu 2011 v 16:14 | Reagovat

[7]: Tak děj si předem promyslet musel, to je jasný. A tak kniha moc dlouhá nebyla, to je fakt, měla něco kolem sto, možná sto padesáti stránek. (na druhou stranu, já tohle vymýšlela taky hodně dlouho, vlastně o konci a přibližném ději jsem měla jasno už od začátku. Horší bylo dokopat se k tomu a najít si čas. XD)

Jn, zjistily, že tady už je nic nečeká a vzaly roha XD

9 Starsy Starsy | Web | 17. listopadu 2011 v 16:30 | Reagovat

[8]: Jo, přesně tak. Děj zase takový problém v závěru není, horší je to s časem a nebo náladou na to psát. xD

Tomu se říká zrada. I když je asi chápu. xD

10 Leni-chan Leni-chan | Web | 17. listopadu 2011 v 17:42 | Reagovat

[9]: Bohužel pravda. Občas je to takové mizerné, děj je vymyšlený, dokončený...vlastně, můj problém spočívá v tom, že já si vymyslím konec příběhu, ale začátek zůstává dlouho jednou velkou neznámou. Nedokážu začít, nejsem si jistá charaktery postav, nedokážu napsat ani řádku, a pokud ano, tak ji zase vymažu, protože je to prostě...nehorázná blbost.
A tak.

Potvory jedny...ale být jimi, asi bych taky zdrhla.

11 Starsy Starsy | Web | 18. listopadu 2011 v 13:07 | Reagovat

[10]: To znám. Konec nebo někdy prostředek by byl. Nejhorší začátek, který někdy zkrátka ani za boha nevymyslíš. :-?

Jn.

12 Leni-chan Leni-chan | Web | 18. listopadu 2011 v 13:45 | Reagovat

[11]: A úplně nejhorší je stav, kdy mám v hlavě nějakou situaci, nebo ještě hůř, víc takových. Tak to napíšu a protože vím, tak se to ještě celkem dá číst. Problém nastává ve chvíli, kdy je mám nějak pospojovat a vytvořit z toho celistvý příběh. To je pak...téměř nemožné, a pokud se mi to přece jen podaří, zkazí to i to málo dobrého, co v promyšlených útržcích kdy bylo.

Úděl nás pisálků těžký jest. XD

13 Starsy Starsy | Web | 19. listopadu 2011 v 19:26 | Reagovat

[12]: Ale nezkazí. Když to umíš pospojovat, a to ty rozhodně umíš, tak nezkazí. ;)

xD Tak to zase jo.

14 Leni-chan Leni-chan | Web | 19. listopadu 2011 v 20:46 | Reagovat

[13]: Tak to se teda jako prosím pěkně červenám a děkuju. A předem varuju, v povídce, kterou-nebo aspoň její první část- zveřejním v nejbližší době, dokážu pravý opak tohoto tvrzení. To bude zas kostrbatý, hrůza to číst XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama