24.12. 2012 (17:15) Merry Christmas and a Happy New Year, Mothafuckas 8D

Pesterchum: LethalNemesis(LN)

E pluribus unum

28. listopadu 2011 v 19:27 | Leni-chan |  Fanfiction
Poslední část Trials of a Leader
Napsáno pro: potěšení(mám ráda létání a popisovat Starscreama, jak si to užívá, pro mě byla výzva), objasnění toho, co jsem se v minulé kapitole snažila tak úzkostlivě utajit, a taky trochu uzavření příběhu kýčovitým happyendem. A rozčileného Optima jsem si prostě nemohla odpustit XD
Je to kratičké...a tak trošku crack.
BTW: Schválně, kdo pochopí název, aniž by ho okamžitě googlil?Starscream se vznášel vysoko v oblacích. Ledově chladný vítr ho pálil na křídlech pokrytých tenkou vrstvou námrazy. Jeho motory ho neustále posouvaly vpřed, zatímco jeho dokonale aerodynamické tělo téměř bez odporu proplouvalo vzduchem.
Jeho jiskru zaplňovalo čisté, nezkažené potěšení z letu. Už se nemusel starat o to, jestli ho ze země nesledují nepřátelé, na které by měl shazovat bomby. Ani ho nesvíral strach, že někde za ním se vznáší Megatron, připravený ho ve chvíli nepozornosti strhnout k zemi.
Vířící myšlenky v jeho hlavě se třídily, objevovaly se nové nápady a zdokonalovaly ty staré, zatímco pod ním ubíhala země a nad ním se rozprostíral vesmír se všemi svými neprobádanými zákoutími. Téměř jako před válkou, na Cybertronu.
Ale planeta pod ním, její lesknoucí se města a cesty, to nebyl Cybertron a hvězda zářící v dálce nebylo jeho pohasínající slunce. To všechno se dávno stalo minulostí, stejně jako jejich válka, dlouhá, vyčerpávající a nakonec i naprosto zbytečná. Nevyhrála ani jedna strana, obě příliš zubožené a slabé, než aby dokázaly zničit tu druhou, se odhodlaly k zoufalému kroku a uzavřely mír.
Starscream na ten den vzpomínal se smíšenými pocity. V mysli měl stále svou nejistotu, děsivou převahu Autobotů, Primův vstřícný postoj i jeho návrh, který překvapil snad všechny. Byl to právě Optimus, kdo předčil očekávání všech, když navrhl, že kromě Decepticonů by se na Charr mohli přesunout i Autoboti. Myšlenka nejprve narazila na zeď nepochopení a zarytého mlčení, ale pak Prime promluvil a Starscream pochopil, že se v něm skrývá duch opravdového vůdce. Dokázal zasáhnout citlivé místo, když zmínil, že jejich druh je na pokraji vyhubení a nemá smysl se zabývat starými spory. Starscream mohl jen souhlasit, sám po tisíce let sledoval umírání svého druhu, ne ani Cybertroňanů jako celku, spíš jeho Seekerů. Viděl mizející tradice a nemohl s tím nic dělat, až nakonec z elity Megatronovy armády zbyl jen on a jeho bratři.
Netušil, jak to přijmou ostatní na Leviathanu, ale jako jejich zástupce na Primův návrh bez dlouhého přemýšlení kývl. Jestli existoval způsob, jakým by jejich rasa mohla povstat z popela, oddělení to jistě nebylo. Nakonec se ukázalo, že ostatní Decepticoni to vidí podobně, i když zpočátku se ani oni nedokázali ubránit překvapení. To záhy vystřídal souhlas a snad i...naděje. Něco, co se pod Megatronovým vedením objevovalo jen velmi zřídka.
Charr, téměř pustina, pod povrchem protkaná sítí opuštěných Decepticonských pevností, se nezdál tím nejlepším místem pro nový začátek. Ale Prime z něj dokázal s pomocí ostatních vytvořit jejich nový domov. Ačkoliv k Cybertronu v jeho Zlatém věku měl skutečně hodně daleko, přesto byl dobrým místem, kde se mohli pokusit překlenout most přes milénia války a obnovit jejich druh.
Starscream zpočátku neviděl moc šancí. Mohli žít vedle sebe bez konfliktů a neshod, ale to stále neřešilo otázku jejich existence. Bez Prajiskry byl jejich druh odsouzen k zániku bez ohledu na mír či válku. Starscream tomu alespoň věřil, dávné Fallenovy pokusy ho nepřesvědčily, neboť ani jeden ze zárodků nepřežil.
O svých pochybnostech se svěřil jen Primovi, ten ho ale ujistil, že se řešení najde. A skutečně. Matrice jakýmsi záhadným způsobem dokázala nahradit Prajiskru a i když její schopnosti našly své hranice a nemohla se Kostce rovnat, dokázali každý rok přivést na svět nového jedince. Mohlo se to zdát jako dlouhá doba, ale v porovnání s délkou jejich života se to představovalo jen nepatrnou kapku v oceánu.
Zpomalil, přetransoformoval se a chvíli si jen nehybně vznášel v čirém vzduchu, který v mnohém předčil atmosféru té planety, Země. Pak vypnul motory a volným pádem začal klesat dolů. Na jeho HUD vyskočilo několik varování, ale ignoroval je, zatímco jeho tělo se jako kámen řítilo závratnou rychlostí k povrchu Charru.
Byl si téměř jistý, že dole někdo stojí a pozoruje ho a nejspíš se ho snaží i kontaktovat. Starscream to s mírným úsměvem přešel bez povšimnutí a dál pokračoval ve svém riskantním manévru. Na povinnosti mohlo dojít později.
Necelý kilometr nad zemí se přetransformoval zpátky a nahodil motory. Chvíli trvalo, než se jim podařilo vyrovnat střemhlavý pád, zastavil se jen několik desítek metrů nad špičkami budov, než pak začal stoupat. O něco pomaleji, než předtím, ale stále dost rychle, aby dokázal předehnat všechny, kteří by se mu odvážili postavit.
Upozornění znovu zablikalo a Starscream po chvíli přemýšlení otevřel kanál. Jakmile to udělal, z druhého konce linky se ozval burácející Primův hlas. :Starscreame. Potřebujeme tě tady. Nedělal jsem z tebe svého zástupce, aby sis mohl dělat, co se ti zamane.:
Seeker se jen ušklíbl a zamířil zpátky na pevnou zem. Tušil, že na létání bude mít ještě dost času.

Mood: Accomplished. Ale vážně, jsem ráda, že to mám za sebou. A že už to nemůžu zkazit ještě víc(i to jde přátelé). Tak já se jdu učit, léčit si své nachlazení, číst úchylácké knížky(...ale ne tak úchylácké, jak byste ode mě mohli čekat. Mám půjčené Utrpení knížete Sternenhocha). And you can kill me now ;)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Starsy Starsy | Web | 29. listopadu 2011 v 21:23 | Reagovat

Část byla pěkným a pro mě překvapujícím závěrem Trialsu.
Když Optimus na konci Down of Peace "něco" navrhoval, něco jsem tušit začala, ale že se všichni přesunou na Charr to rozhodně nebylo. Což je dobře, mám ráda překvápka. :D
A k názvu - Musím na sebe prásknout, že jsem si to googlila ještě dřív než jsem si přečetla úvod. xD

2 Stealthkaelly Stealthkaelly | 30. listopadu 2011 v 13:16 | Reagovat

Leni, je tu sakra problém, protože mi pořád nejde připojení, omg a dneska je to už ejden D: Sice se na tom maká, ale kdo ví kdy to bude, omg :( Hele já se o Soudnwava starám, tak ty snad taky o Starscreama :D

3 Leni-chan Leni-chan | Web | 30. listopadu 2011 v 16:22 | Reagovat

[1]:No, upřímně...já to, že budou žít společně a šťastně až do smrti, plánovala už od samého začátku, takže to nebyl nějaký momentální rozmar...ale doufala jsem, že to překvapí. Tak jsem ráda, že se vyvedlo. A jsem ráda, že  potěšilo i publikum :)

Jinak...název...dělali jsme to ve škole...a myšlenka se nedala vypudit z hlavy. Protože ona podobnost mezi Out of many, one a Till all are one se prostě nedala přehlédnout. Tak jsem to takhle hezky použila. A taky se utvrdila v tom, že jestli nějaký školní předmět stojí za to, je to anglický seminář :D

[2]: Ona žije, sláva! XDD Tak doufám a držím palce, ať to brzo funguje. A neboj se...starám, starám ;)

4 Stealthkaelly Stealthkaelly | 1. prosince 2011 v 8:08 | Reagovat

Jo, jo žiju na štěstí XD A díky škole a knihovně taky trošku na internetové síti XD Hele Leni mám nápad, mohli bychom na blogu založit první opravdový Transformers Prime fan web, a ve dvou by se to táhlo líp :D

5 Leni-chan Leni-chan | Web | 1. prosince 2011 v 14:12 | Reagovat

[4]: No, nápad to není úplně zlý, ale předem upozorňuju, že na mě není spoleh(=jsem líná jak veš, pokud mám cokoliv dělat). Ale tak uvidíme, musíš mi popsat, jak přesně by sis to vlastně představovala :D

6 Stealthkaelly Stealthkaelly | 2. prosince 2011 v 13:02 | Reagovat

To až mi půjde nešt, protože to si netroufám vysvětlovat tkahle v komentech XD Ale těš se, mám něco sepsané a taky nakreslené XD

7 Leni-chan Leni-chan | Web | 3. prosince 2011 v 10:28 | Reagovat

[6]: Ok, tak já se teda těším a doufám, že net půjde brzo XD

8 Stealthkaelly Stealthkaelly | Web | 4. prosince 2011 v 12:36 | Reagovat

No to já taky doufám, v úterý by to byly už dva týdny, omg XD Jak mě ten Skype chybí XD

9 Allison Allison | Web | 11. prosince 2011 v 12:48 | Reagovat

skvelá časť ;) nespriateliš?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama