24.12. 2012 (17:15) Merry Christmas and a Happy New Year, Mothafuckas 8D

Pesterchum: LethalNemesis(LN)

Transformed. Like, totally.

3. července 2011 v 14:53 | Leni-chan
V pátek jsem viděla TF3. A ještě pořád jsem si nerozmyslela, jaký to mám vlastně názor na celé ty dvě a půl hodiny vraždění mých oblíbených postav další mou oblíbenou postavou.
Za chyby a nesrozumitelnosti se omlouvám.

Warning: May contain spoilers!


Na film jsem šla do Cine Star Anděl, protože, světe, div se, to bylo jediné kino, kde TF3 dávali v originále s (mimochodem dost pochybnými) titulky v požadovaný čas. Kino jsem málem se svým doprovodem ani nenašla, musely jsme se dotázat dvou příslušníků Městské policie, kteří se tak příhodně procházeli kolem. Dorazily jsme tak akorát, takže mi ještě nepropadla rezervace, z čehož jsem měla docela radost. Nakonec mi pokladní(trošku vyjevený) vnutil nějakou klubovou kartu a půl litr pití zadarmo(sice jsem se podělila se svým doprovodem, ale i tak jsem na konci filmu, který překvapivě neměl přestávku, dost křížila nohy).
Následovala výměna dárků a upomínkových předmětů a fotografování(všechno na záchodech), a pak jsme konečně zamířily do sálu. Záhy jsem zjistila, že o rezervaci jsem se doopravdy bát nemusela, v sále nás nemohlo být víc, než třicet. Následovalo další zjištění, a to, že já s kamarádkou tvoříme přesně dvě třetiny ženského publika. Taky se mi stala taková věc, že jsem seděla na neexistujícím sedadle..M24...bylo tam 23 a hned vedle 25, chudáka 24 asi úplně zapomněli. Ale to jsou jen takové organizační detaily.

Co se filmu samotného týče...oh, Primus.
Děj popisovat nebudu, stejně ho už všichni znají. Taky to nebudu nijak etra hodnotit, protože kdybych se snažila být objektivní, musela bych vypichovat všechny chyby, a kdybych byla subjektivní, nestačily by mi superlativy. Takže stručně.

Film se mi líbil. Bylo to rozhodně lepší, než taková trošku přeplácaná a divná dvojka a mnohem temnější a dospělejší, než jednička. Postavy byly celkem propracované, i když k tomu si neodpustím pár výtek a kousavých dotazů. Starscream. Jako chápu, že si ho Bay přetvořil k obrazu svému, ale s tím jeho vlezdoprdelkováním so vážně přehnal. A Shockwave. Hlavní záporák, který neřekl téměř ani slovo. Co se příběhu týče, přišel mi celkem dobře postavený, i když to byl v podstatě stejný trik, jako měla dvojka-jedna postava z dávné minulosti, staré zařízení, které může zprovoznit jenom ona. Na druhou stranu, děj podle mého plynul líp, než ve dvojce, možná i díky tomu, že to bylo mnohem vážnější.
Samozřejmě, že film měl naprosto geniální soundtrack, dokonce i Iridescent, které mi přišlo zpočátku takové bezvýrazné a moc rozměklé, se tam skvěle hodilo a hned, jak to bude možné, si všechno hezky stáhnu.
Samozřejmě, že film měl báječný anglický dabing, jestli vám můžu kecat do života, nikdy, nikdy si nepouštějte českou verzi. Neříkám, že je vyloženě špatná, ale Peter Cullen je jenom jeden a Optimus bez jeho hlasu je hned jenom z půlky tak cool.
Dost bylo ale chvály, teďka jdu zkritizovat ten konec. Já vím, jinak to dopadnout nemohlo, zvlášť, když se velký OP konečně naštval a rozhodl se jednoznačně dát přednost lidem před vlastní planetou. Ale. Starscream si zasloužil důstojnější konec. Jsem ochotná odpustit tu jeho patolízalskou povahu, ale tu jeho smrt nikdy. To i v G1 umřel líp, a to se mi taky nijak moc nelíbilo(aneb ať žije jinak příšerná Armada). A Megatron. No řekněte, nedojala vás ta scéna, jak tam seděl u zdi, zasněně se díval na nebe, a pak s úlevou pronesl(přesně si to nepamatuju):"Konečně, Cybertron ožije." V tu chvíli se mi i Krteček zdál jako větší záporák, než Megatron. A potom, když v podstatě zachránil Optimovi život...co udělá náš hrdina Autobot? Megáčovi urve hlavu. Ó, jak šlechetné. Ale tak nějak mu to nemám za zlé...

Mimochodem, všimli jste si...v jedničce měli místo krve nějaké modré svinstvo. Teď jim teče něco v barvě jahodového Amundsena? A ještě jeden postřeh...proč OP neoživil Ironhidea stejně, jako to udělal se Sentinelem?

A nyní opět tabulka předpokládaných výher:
KladyZápory
Zpracování a fakt, že to konečně zvážnělo, mělo to hlavu a patu ani dvě a půl hodiny se nezdály být dlouhé.
Občasná nelogičnost. A místy z toho byl příliš velký guláš, kdž se snažili trochu víc rozvést klasickou géjedničkovou zápletku.
Postavy. Konečně taky začaly něco dělat.
Některé charaktery mohly dostat víc prostoru, třeba Shockwave. A některé mohli pojmenovat podle G1. Třeba Que...proč mu rovnou neříkali Wheeljack(i když prej v titulkách mají Que/Wheeljack). A co teprve Dino/Mirage?
Sentinel. I přes jeho zradu jsem si ho oblíbila. A taky bylo na čase ukázat, že ani Autoboti nemusí být absolutní dobro. A Optimus, který byl totálně badass a dokonce vytáhl svou úžasnou legendární sekyru.Starscream. Na pochlebování má Megatron Soundwavea. Starscream se má vzpírat.
Carly. Ze začátku jsem se bála, že Rosie Huntington-Whiteley nebude umět hrát a bude jenom postávat někde kolem Sama a působit dekorativně. Nakonec to ale bylo docela dobré a mám ji rozhodně radši, než Mikaelu.
A taky Simmons, roztomilý psychouš Dutch a ta rádoby zlá šéfka.
Lidi všeobecně. Sakra, jmenuje se to Transformers a nejdůležitější by tam tudíž měli být Transformeři,
Auta. Já mám ráda auta. Zvlášť hezká naleštěná auta. Takže, pastva pro oči.(Neberu jako zápor, spíš jako nelogičnost). Ta auta jsou vždycky tak naleštěná, a pak se přetransformují a najednou jsou otlučení, jako by doopravdy byli už pár desítek tisíc let ve válce.
Soundtrack a dabing. Občas se člověk nemusí ani dívat, stačí poslouchat. Momentálně stalkuju wikipedii Petera Cullena a snažím se najít, kde všude se dá ten jeho úžasný hlas uslyšet.Coni mohli mluvit víc. Ano, vím, čím víc zlo mluví, tím míň špatné se nám zdá, ale vzhledem k pojetí celého filmu mi připadá tenhle argument tak trochu bezvýznamný.
Megatronův nový vzhled. Nemyslím teď jenom jeho alt mode, ale i normální dvounohou formu. Před filmem jsem si z té "směšné páštěnky" dělala legraci(kdo viděl Úžasňákovy pochopí), ale ve filmu to vypadalo opravdu dobře.Vážně ti sloni "řekli" ALL HAIL MEGATRON! ?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Starsy Starsy | Web | 3. července 2011 v 20:24 | Reagovat

Celý film jsem čekala, když už Bay oživoval G1, kdy se Starscream Megatronovi opravdu vzepře, kdy se pokusí probojovat znovu na vůdcovskou pozici... Ale nic! :-?
Co se ostatních týče, přišlo mi trochu zvláštní ta Megatronova kapuca... A také mi nepřišel jako buhvíjaký záporák, když seděl u tý budovi.

2 Leni-chan Leni-chan | Web | 4. července 2011 v 11:08 | Reagovat

[1]: Podle mě jediné oživení G1, které se tam objevilo, byl plán dopravit Cybertron k Zemi pomocí vesmírného mostu. Starscream...jako, ten jeho zmrvený Bayovský charakter jsem už nějak přijmula, asi chápu, že ho nechtěli dělat úplně stejného jako v G1. ALE. V jedničce se to dalo(tam se totiž coni skoro vůbec neprojevovali). V komixech super(hlavně Reign of Starscream, a taky v knize Ghosts of yesterday). V ROTF už trošku slabší, a teď, v DOTM to dooopravdy přehnali. Starscream možná není z nejodvážnějších, ale takováhle baba a vlezdoprdelka teda taky není.

Mě ta kapuca přišla coooool :D Ze začátku, když jsem to viděla v upoutávkách a klipu Iridescent, bála jsem se, že to bude nějaký trapný kus hadru, ale ve filmu mi Megatron přišel s tím pláštěm správně badass.
A vlastně...jak může být někdo záporná postava, když se snaží oživit svůj domov(za praktického použití hesla "Účel světí protředky")? :D

3 Starsy Starsy | Web | 4. července 2011 v 19:17 | Reagovat

[2]: Přesně tak! Bohužel jsem se ale ke "shlédnutí" ROTF a DOTM nedostala, tak toto nemůžu posoudit, ale i tak. Tahle jeho Bayformerská povaha mi spíš sedí na Soudwava nebo na jiné (v Animated Lugnata) jinak možná i Sunstorma... :-?

Tak to tedy vážně netuším. V komentářích ke hře War for Cybertron také psali, že Decepticoni původně neměli tak špatné myšlenky, když začali válku a dokonce i prý bojovali, chvíli, za správnou věc... :-D

4 Leni-chan Leni-chan | Web | 4. července 2011 v 19:44 | Reagovat

[3]: Jo, ta povaha je docela podobná těm Starscreamovým klonům či co to vlastně je z Animated. (aspoň podle toho, co jsem o nich četla, z TFA jsem viděla jenom kousek)

No, coni...v prvním filmu to nebylo vidět vůbec, v druhém trošku, ale ve třetím už ten jejich záměr byl docela chvályhodný. A kdyby si Optimus lidi tolik neoblíbil, možná by se jim to hezky povedlo a Cybertron by zase ožil...no nic, nepovedlo se.

5 Gutts Gutts | 5. července 2011 v 14:00 | Reagovat

Optimus Ironhida neoživil, protože z Ironhida nic nezbylo. Sentinel měl pušku s náboji obsahujícími kosmickou rez (taky odkaz na G1). Ironhide v mžiku zreznul a rozpadnul se na prach :(

Účel nesvětí prostředky. Je sice hezká myšlenka znovu postavit svůj domov, ale prostředky zvolili coni nepřijatelné. Navíc Cybertron byl uplně mrtvej a nic na něm nebylo, tak co z toho že by byli na svý hroudě, když by stejně všechno postavili nový. To už je lepší žít pokojně na Zemi.

6 Leni-chan Leni-chan | Web | 5. července 2011 v 18:49 | Reagovat

[5]:Matrice se taky rozpadla na prach a co se s ní nakonec stalo ;)

...tohle už tu dlouho nebylo. Ale tak se snažili,no, Autoboti pro svou vlast nehnuli ani prstem. Se mohli aspoň maličko snažit. Aby se neřeklo. Ale to je fuk. Coni jsou mrtví(ale pořád stejně cool) a Země je zachráněná(my si ji stejně zničíme sami).

7 Starsy Starsy | Web | 5. července 2011 v 19:28 | Reagovat

Boti se mohli snažit, ale to by se museli zmoci na něco jiného než údajné ochraňování nás samotných. Je pravda, že některých D-conů je mi i trochu (možná víc než trochu) líto: Megse - protože přeci jen měl jakš takš dobrý důvod, a Starse - už jenom kvůli tomu, jak s ním Megs zacházel.

Na tom ale něco bude, ani nepotřebujeme D-cony na to, aby jsme se navzájem pozabíjeli. To přeci hravě zvládnem sami.

8 Leni-chan Leni-chan | Web | 5. července 2011 v 20:46 | Reagovat

[7]: Jo, Optimův záměr ochránit planetu, která s tou jejich válkou neměla nic společného, je sice chvályhodný, ale úplně se kvůli tomu vykašlat na vlastní domov asi taky úplně není to pravé. A beztak, jak už bylo řečeno, to byla naprosto zbytečná práce...jenže OP je idealista a chtěl nám dát šanci...

9 sunnyocean sunnyocean | Web | 29. září 2011 v 8:34 | Reagovat

To není pláštěnka, to je hadr XD

10 Leni-chan Leni-chan | Web | 29. září 2011 v 14:22 | Reagovat

Aspoň že ne pončo s kapucou :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama