24.12. 2012 (17:15) Merry Christmas and a Happy New Year, Mothafuckas 8D

Pesterchum: LethalNemesis(LN)

PAUL

17. června 2011 v 17:06 | Leni-chan |  Ironie
"Fuck you!"aneb motto celého filmu.

Dva trhlí britští přátelé, velcí fandové komiksů, sci-fi a fantasy a tak trochu cvoci, se vypraví do Ameriky na Comic-con. Celí štěstím bez sebe si pronajmou karavan a vydají se na docela obyčejný road trip s cílem navštívit co nejvíce míst proslulých údajným pozorováním mimozemšťanů. Jde to celkem dobře, vlastně to jde báječně( s ohledem na jejich svérázné osobnosti), dokud nepotkají...Paula.
Paul je mimozemšťan. Typický Marťan s tenkýma nohama, vypoulenýma očima a velikou hlavou. Až na to, že se netváří strnule, nesnaží se slušně lidem vysvětlit, že připravuje invazi a je potřebuje na pokusy. Ani náhodou. Paul se chová jako značně nevybouřený americký teenager, kouří trávu a pokud aspoň jednou za tři věty neřekne slovo jakkoliv související s pohlavní/vylučovací soustavou, není to on.
A Paul se taky potřebuje někam dostat, než ho ti zlí, v čele s Velkou Šéfovou, chytí.


Ten film je jednoduše geniální. Skutečně, takhle podle mě vypadá dobrá komedie. Bylo to vtipné-nijak kýčovitě, nebylo to přeplácané, ale veselá nálada člověka neopouštěla ani když se zrovna smíchy nelámal v pase. Mělo to dobré, chytré vtipy, i takové ty skryté, pro jejichž pochopení musí člověk trochu přemýšlet. A co mi udělalo hroznou radost byly narážky na další známé sci-fi filmy. Skutečně nářez.
Co se postav týče, nedaly se nezbožňovat. Paul byl extra třída, pokaždé, když se objevil na scéně, tak nezklamal. Hlavní lidští protagonisté byli taky fajn, dokonce i hlavní ženská hrdinka-až do setkání s Paulem fanatická křesťanka-se dala snést bez újmy na zdraví. Její otec...nechtěla bych ho potkat, nebyl mi ani v nejmenším sympatický, jako ostatní, ale musím uznat, že měl něco do sebe. Agenti byli legrační, a Šéfová-no, její příchod mě rozsekal. Opravdu, tvůrci nemohli vybrat herečku lépe.

K ději/příběhu nemám výhrady-ubíhalo to, nenudila jsem se a i když ten příběh byl vcelku tuctový(skutečně, lidé, kteří sami netuší, do čeho se namočili, se snaží pomoct mimozemšťanovi, kterého honí všichni tajní agenti), líbilo se mi to. Tvůrci to dokázali udělat tak přesvědčivě, že se na ně člověk za neoriginalitu(v tomhle směru, Paul, na druhou stranu, byl originální velmi) ani nemohl zlobit. Dokonce i ten téměř až kýčovitý happyend se dal překousnout, protože, upřímně, přátelé(a až to uvidíte, budete souhlasit), to prostě nešlo udělat jinak.

Shrnutím:Ten film se mi hrozně líbil(a nejen proto, že nás v obrovském kinosále bylo celkem deset a nikdo nedělal bordel a nechroupal popkorn, ani proto, že přede mnou neseděla nějaká žirafa). Já vím, měl asi i své mouchy a rozhodně neosloví každého, ale mě to prostě okouzlilo. Jen jedna dobrá rada-za žádnou cenu si to nepouštějte v češtině. Připravili byste se o spooooustu zábavy a o pár set úžasných nadávek, které, ať chtějí nebo ne, do češtiny prostě nepřeloží.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Starsy Starsy | Web | 18. června 2011 v 10:36 | Reagovat

Ještě jsem ten film neviděla a nejsem si jistá, jestli by mě někdo chtěl odvést do Plzně....
Škoda, asi si budu muset počkat až na DVD.

2 Leni-chan Leni-chan | Web | 18. června 2011 v 11:00 | Reagovat

[1]: ...já měla štěstí, že byla stávka a táta zůstával doma, protože se bál, že by se nedostal do práce. A ten film chtěl vidět taky. Jinak bych si musela taky hezkou chvilku počkat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama