24.12. 2012 (17:15) Merry Christmas and a Happy New Year, Mothafuckas 8D

Pesterchum: LethalNemesis(LN)

On stranger tides

6. června 2011 v 17:44 | Leni-chan |  Ironie
Tak jsem vám byla na Pirátech. No, bylo to zajímavé.
Do kina jsem šla s tím, že vlastně ani nevím, co čekat. Těšila jsem se, to jo, ale po přečtení všech těch negativních recenzí jsem si nebyla úplně jistá, co z toho vyleze. Z kina jsem odcházela, aniž bych tušila, co si o tom mám myslet. Mimochodem, připomeňte mi příště, že do 3D nemám strčit ani palec u nohy.
Každopádně, hezky pomalu a od začátku.Děj ve zkratce: Kdesi je ukryt pramen mládí, který prodlužuje život. Chce ho Jack, chtějí ho Španělé-proto ho chce taky Anglie a její věrný služebník Barbossa. A taky ho chce Černovous, obávaný pirát, jemuž jeho zombie-důstojník s věštěckými schopnostmi(to není vtip) předpověděl, že ho zabije muž s jednou nohou. A Černovousova sličná dcera, která kdysi měla pletky s Jackem samozřejmě nemůže nechat papínka na holičkách a tak se k té taškařici přidá taky.
Vcelku to zní jako dobrá zápletka pro film. Jenomže provedení už možná nebude tak slavné...


Šla jsem na to ve 3D. Což by bylo fajn, nebýt dabingu a nebýt těch příšerných brýlí. Když už se mi je konečně podařilo nacpat na svoje dioptrické, zjistila jsem, že stejně houby vidím, protože byly špinavé jak prase. No, nic. Tak jsem to vyřešila a jako že se budu koukat. Nejdřív tam hodili upoutávky- na TF3 tam nebyla, což mě naštvalo-ale to se přežilo, dokonce nás jedna zaujala natolik, že se do kina v nejbližší době vypravíme zase. Potom, když už se všichni opozdilci uvelebili, film mohl začít.
Vzhledem k tomu, že jsme nebyli v normálním kině, ale jenom v obrovském sále s plátnem, tam nikdo nemohl chroustat popkorn a srkat kolu, což bylo velmi přínosné. Na druhou stranu, už po pěti minutách se tam nedalo dýchat. To už zas tak pozitivní nebylo, ale co se dá dělat. Zpátky k filmu.
Začátek byl slibný, rychlý a úžasně vtipný, všechno běželo jako hodinky, vypadalo to akčně a efektivně. A Penelope Cruz konečně přišla o knírek. Byla to zábava, až do chvíle, kdy se Jack probudil na neznámélodi. Pak děj začal trochu váznout, lépe řečeno, začali to nastavovat jako jídelnovou kaši. To, co se ve filmu odehrálo, by se s klidem dalo vmáčknout do o hodinu kratšího filmu, aniž by se tím cokoliv ztratilo. Spíš naopak.
Prostředek filmu byl celkem nezajímavý, a to i přes to, že Johnny Depp z plátna téměř neslezl. Někde v polovině taky můj doprovod z kina dezertoval, jelikož byl podle všeho napůl udušený a napůj unuděný k smrti. Navíc se zvolna film o pirátech přenesl na souš a všechno se začalo chýlit k očekávanému a ničím nepřekvapivému konci. Jediná věc, kterou jsem skutečně nečekala, byly motivy Španělů, ale jinak se všechno dalo odhadnout skoro od začátku.
Jinak, kromě toho, že nepřekvapil, byl konec taky víceméně ve stylu Pirátů, až na to, že tam nebyla žádná velká námořní bitva(tu se pokusili nahradil lehkým hašteřením v podzemní svatyni), s nepatrným námětem do budoucna-přece jen, co kdyby...Naštěstí se taky vyhnuli příliš romantickému konci, který beztak nebyl při zachování Jackových povahových rysů možný.

Tak, a teď tabulka předpokládaných výher...lépe řečeno, klady a zápory.
+-
Nebyli tam Will a Elizabeth. To mě potěšilo.Bylo to snad až moc dlouhé. A zrovna ta prázdná místa ani nebyla vtipná.
Barbossa a Jack. Opět nezklamali.Černovous a zombie důstojníci. Supersilní záporáci jsou nuda, posádku radši nekomentuju.
Jack+Angelica. Jiskřilo to pěkně, ale na nic velkého nedošlo. Nebyl by to Jack, kdyby ano.Ryby na suchu. Ale vážně, je to film o Pirátech a ti přece nemůžou dobrou půlku filmu ťapkat po zemi jako kačeny. Ani mořská pana, která se culila v akvárku, to nezachránila.
Ten kněz. Nevím, kde ho vyhrabali, ale koukalo se na něj dobře.3D+dabing. Moje blbost, vím, ale upřímně, to 3D nebylo, snad až na konečné titulky, které se skutečně vznášely v prostoru. A ten dabing...vsadím se, že Penelope má španělský přízvuk. Bylo by hezké ho i slyšet.
Neromantický konec. Co se ženských týče, je Jack prostě zmetek. Ale o to je to zajímavější. A plus malé překvapení ze španělské strany.Předvídatelný konec. Myslím, tu rádoby bitvu u pramene. A mimochodem, co tam vlastně dělala ta mořská panna? Trochu jsem její zmatečné plavání sem a tam nepochopila.
Hudba. Jako vždycky úžasná.Celkově to bylo v podstatě o ničem. Člověk mohl jenom ohlodávat židličky nudou a smutně zkoumat nevyužitý potenciál filmu.


Asi to vypadá hodně kriticky, to u mě vždycky. Nebylo to tak zlé, ale pokud nejste skalní fandové, nechoďte na to do kina, radši si to později obstarejte...alternativním způsobem, protože pro člověka nezaujatého je to ztráta času, peněz, a když to s repráky neodhadnou, tak dočasně i sluchu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Starsy Starsy | Web | 6. června 2011 v 19:32 | Reagovat

Už jsem na tom taky byla v kině. V pátek. Taky jsem to čekala o něco lepší, ale zas tak zlé to nebylo, už jsem viděla i horší filmy.

Jo a v kině to vždycky přeženou s ozvučením. Mohla by na to jít i moje babička a slyšela by... Pak mi přišlo vše kolem takové, ztišené...

2 Leni-chan Leni-chan | Web | 6. června 2011 v 20:18 | Reagovat

[1]: Takhle...mě by se to líbilo, i kdyby to byl vyložený propadák. Protože...protože prostě Johnny Depp. Jenomže některé nedostatky jsou prostě příliš velké, než aby je jeho naprosto okouzlující přítomnost zcela zakryla. Každopádně, jestli natočí páté pokračování, půjdu na to tak jako tak.

Mě to ozvučení ani tak nevadí...vlastně se mi to docela líbí. Je sice pravda, že mi potom trochu zvoní v uších, ale co. Bez toho by to nebylo ono:D

3 Starsy Starsy | Web | 7. června 2011 v 13:59 | Reagovat

[2]: Mohli by natočit i 5. díl, jenom aby jim za čas nedošli nápady, nebo by se, ať už úmyslně nebo neúmyslně, neopakovali. Což se ale snad ani stát nemůže.

Mě to ozvučení taky nevadí během filmu, to už si celkem zvyknu, ale vždycky ze začátku je to na uši vcelku rána. :-D

4 Leni-chan Leni-chan | Web | 7. června 2011 v 14:57 | Reagovat

[3]: No, konec byl docela otevřený, takže kdo ví...

...ze začátku...ticho, nic, klid...a najednou rána, že nadskočím a začnu se dusit kolou. Horší jak budík po ránu...

5 Starsy Starsy | Web | 7. června 2011 v 19:52 | Reagovat

[4]: To jo no. Já se lekla toho chlápka v síti. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama