24.12. 2012 (17:15) Merry Christmas and a Happy New Year, Mothafuckas 8D

Pesterchum: LethalNemesis(LN)

Of Ludwig the mechanic

6. května 2011 v 16:19 | Leni-chan |  Fanfiction
Transformers, AU (až moc).Sounds je totálně OOC. Crossover s Hetou+lehká narážka na Dr. House.
Blackouta je mi upřímně, upřímně líto. Ale může za to jeden… živočich, co mi tenhle nápad-byť neúmyslně-podstrčil. Nápad se Shockwavem není můj, nechala jsem se inspirovat jedním fanartem, hledat ho kvůli vám nebudu:D.
A není to vtipné. I když u psaní (občas se mi přihodí velmi zvláštní asociace) jsem se nehorázně bavila:D A psala jsem to u nepřetržitého aktualizování seznamu, hrál se hokej. Takže takové rozkolísané. Ale aspoň mi zůstal vlastenecký cit.
Vlastně to je vtipné(=německý smysl pro humor:D)
A ne, drogy neberu.

"Mám snad Vaší Výsosti připomínat, čí to byl nápad přestěhovat se sem? Od samého začátku jsem byl proti, varoval jsem tě před možnými následky! Jenomže to by mě tu musel někdo poslouchat! Nebýt té pitomosti, mohli jsme mít klid a Blackout by nepotřeboval tyhle šašky!"ječel Starscream, hlas ještě o oktávu výš než obvykle. Soundwave už potřetí vykoukl ze svého pokoje v domnění, že Ravage škrábe na dveře a pokouší se dostat dovnitř.
"A mám snad já připomínat, čí podřízený mi k přestěhování základny dal důvod?!"odpověděl rozezleně Megatron a dupnul si nohou. Jen náhodou nerozšlápl dvě postavy krčící se za ním. Přenosná lednička už takové štěstí neměla a několik litrů piva se rozteklo po podlaze.
"Já nevím, kdo ho vyděsil natolik, že se přemístil do oceánu a vrátil se zpátky s půlkou mrtvé velryby a tunou mořských řas! A rozhodně jsem to nebyl já, kdo řekl, ať se to tam prostě nechá!"zavřeštěl Starscream. Bylo naprosto evidentní, že oba Decepticoni pozbyli poslední zbytky soudnosti a sebeovládání a přechod ze slovních argumentů na argumenty pádné, čili ruční, se tak stal jen otázkou času. Ludwig i jeho velmi rozrušený bratr se jenom nestačili divit, jak armáda pod vedením těchto dvou mohla ohrozit Zemi.
"Jak dlouho to bude ještě trvat?"zeptal se mladší, nicméně zodpovědnější z mechaniků. V jeho hlase se nedalo přeslechnout jisté rozezlení, ze ztráty jak piva, tak času. Vlastně to celé považoval za směšné. Navíc absolutně nechápal, proč ho zavolali, když podle všech dostupných informací měli vlastního mechanika, nehledě na jejich nepřehlédnutelný odpor ke všemu organickému.
"Odhadnutý čas:deset až dvacet pozemských minut."ozval se za Ludwigem monotónní plechový hlas. Soundwave ze své téměř dokonale zvukotěsné místnůstky očividně nedokázal rozlišit Starscreamovu hysterii a Ravageovo dobývání se dovnitř, takže znovu kontroloval, co se venku vlastně děje. Ludwig okamžitě pocítil příliv sympatie k nově příchozímu, snad pro jeho nezaujatost, snad pro absolutně nečitelný výraz tváře, díky kterému Soundwave působil jako jediný kompetentní na základně.
"Myslíte, že byste nás mohl dovést k Blackoutovi?"zeptal se s nadějí v hlase a zoufalým pohledem v očích. Soudnwave po chvíli přikývl a neochotně vylezl ze své observatoře, kde v dobách míru trávil všechen svůj čas. "Díky bohu, už jsem nedoufal…"vydechl Ludwig a o trochu klidněji modrého Deceptikona následoval. Jeho nezvedený bratr se šoural pár kroků za nimi s očima smutně upřenýma na žlutou louži na podlaze.
"Umm...jestli se můžu zeptat než tam dorazíme...co se vlastně stalo?"zeptal se po chvíli znepokojivého ticha Němec. Pomalu začínal pochybovat o správnosti svého rozhodnutí, když v rámci programu sbližování lidí a Transformerů souhlasil, že navštíví Decepticonskou základnu a pomůže opravit Blackouta. První červík v něm začal hlodat už při příjezdu-přece jen, málokterá armáda by umístila své hlavní stanoviště pod sopku. A potom ten jejich pofiderní velitel a jeho nespolehlivý zástupce… Ludwig začal svou domácnost s Gilbertem a Felicianem považovat za pokojné místo, kde vládla disciplína a pořádek.
Soudnwave strnule přikývnul a jal se vyprávění. Ludwig netušil, jestli má svého mimozemského průvodce obdivovat, nebo zatracovat, k chápání jeho projevu bylo zapotřebí značné množství mozkové kapacity, které ovšem, díky příšernému vedru, k dispozici neměl. Přesto se mu podařilo pochytit alespoň kostru příběhu, který se v posledních několika dnech odehrával.
Na počátku všeho již tradičně byla kostka (silného energonu) a nejspíš nějaký žertík mířený na Starscreama. Nicméně, nachytal se jeho poněkud… méně procesorově vybavený bratr, který se příšerně lekl-Soundwave raději nezmínil čeho-a přemístil se do oceánu. Okamžitě se vrátil, živý a relativně zdravý, ovšem ze svého výletu si přinesl pár suvenýrů-část mrtvé velryby a přes tunu hnědých chaluh.
Ze začátku to nikomu nevadilo, všechny ty nevábné organické věci zůstaly zavřené v nejnižším patře, kam se Skywarp přenesl. Na základně na pár dnů zavládl klid a mír, Skywarp se ze šoku léčil ve svém pokoji, jelikož Hook i Flatline odjeli na seminář s jistým Dr. Housem, kterého zbožně uctívali od svého příchodu na zem. Nikomu neřekli, co na tom živočichovi vidí.
Jenomže už po necelém týdnu se celou základnou začal šířit dost nepříjemný odér. Vlastně, všichni, kteří mohli, se vydali na "průzkum planety" popřípadě na "hlídku". A nebo na ryby, což Megatron zakázal, jakmile zjistil, že Brawl svoje úlovky nosí na základnu a skládá je k velrybě. Jediný Soundwave zůstal sedět ve svém dokonale izolovaném pokoji. Ale na základně se nic nedělo, bezpečnostní kamery neukazovaly žádný pohyb, a tak z nudy navrhl svému veliteli, aby se závadný materiál vrátil zpátky do moře.
Úspěch to byl, byť jen na půl. Zápach přestal sílit, nicméně, nezmizel. A tak Soundwave navrhl, aby se přestěhovali. Mezi jím vybrané lokality patřily Himaláje, Sibiř a jižní pól, kde se, jak známo, ryby mohou nacházet jen těžko. S tím Megatron kategoricky nesouhlasil, po shlédnutí lidmi natočeného trháku Transformers(2007) začal být ohledně míst s nízkou teplotou značně pověrčivý.
A tak se po dlouhém dohadování jako nové umístění základny zvolila oblast taktéž bez živočišných organismů, každopádně zcela odlišného charakteru, to jest blíže neurčená stále aktivní sopka v USA. Starscream byl sice tvrdě proti a neustále namítal, že tam bude moc horko, Megatron ale jeho protesty nebral v potaz a v duchu si maloval, jak se bude vyhřívat nad rozžhavenou lávou.
Prvních několik dnů na nové základně působilo velmi idylicky, snad až příliš. Jenomže brzy si všichni, Megatrona nevyjímaje, začínali uvědomovat vůdcovu chybu. Ti moudřejší se dobrovolně přihlásili na misi na Cybertron-přece jen je únosnější pozorovat Shockwava, jak mává na rozloučenou se slovy Příště zas můžete přinést energon!, než snášet pravidelné přehřívání systémů. Ti hloupější, Megatron(zarytě odmítající přijmout svou chybu), Starscream(který na chybu upozorňoval pokaždé, když se dostal ke slovu) a Soundwave(který se celým tím divadlem ve svém studeném, utěsněném kamrlíku náramně bavil) zůstali na základně.
To ale stále nevysvětlovalo, proč Blackout tak nutně potřeboval opravu. A tak se Ludwig, značně unavený z neustálého snažení vnímat a chápat monotónní proud slov, zeptal. Soundwave bez váhání odpověděl a uvrhl nebohého mechanika do ještě větší nejistoty.
"Oprava:nesprávný výraz; přesnější:asistence, rada."Ludwig nechápavě přikývl a Gilbert zahuhlal cosi ve smyslu "Mohli jenom zavolat". Očividně se ještě přes ztrátu milovaného nápoje zcela nepřenesl.
.:oOo:.
"Ale říkali jste, že to má být vrtulník, ne?"zeptal se unaveně Ludwig, když jeho modré oči spočinuly na Deceptikonovi před nimi. Kdyby to nebylo v zájmu lidstva, asi by už dávno dal na Gilbertovu radu a s křikem utekl. Ale to udělat nesměl, ty chodící, mluvící a někdy i myslící hromady plechu by se mohly naštvat a ještě zase začít další válku.
"Jsem Barricade."ohradil se bíločerný 'con a trucovitě si zkřížil ruce na hrudi. Ludwig odolal nutkání praštit hlavou o kovovou zeď a místo toho se zdvořile optal, kdo a kde tedy Blackout je. "Blackout,"usmál se zlověstně Barricade a jeho rudé optiky na okamžik zazářily,"je tamhle." Slovo tamhle zdůraznil a nejspíš velice ostrým drápem ukázal směrem ke stropu.
Ludwig prudce vzhlédl… a mírně mu poklesla čelist. "Na nic se neptám."vydechl po chvíli roztřeseně a jak Barricade, tak Gilbert se bláznivě rozchechtali. Od dveří se ozval prapodivný zvuk, něco jako chrčení televize, když se jí ohne anténa. Zřejmě i Soundwava Ludwigovo zoufalství pobavilo.
"Čí to byl vlastně nápad?"zeptal se Gilbert, jakmile popadl dech. "A jak jste to udělali?"
"No… vymyslel to Lord Vševědoucí Megatron. Díval se zrovna na nějaký film. Americký. Starý. Krimi. Takový ten s těmi depresivními výslechy-jak jsou tam ty stropní větráky. A Blackout si šel pro energon zrovna při reklamě na vteřinové lepidlo."odpověděl Barricade a znova se rozchechtal. Gilbert se k němu přidal a chrčení od dveří trošku zesílilo.
"Jenomže už nikdo nevymyslel, jak mě sundat…"ozvalo se od stropu vyčítavě. Ludwig znovu zvrátil hlavu nahoru a soucitně se zadíval na helikoptéru visící ze stropu. Pak naprázdno polkl a s téměř neslyšitelným "Currywurst!" na rtech se odporoučel k zemi.
P.S. Přihlaste se, kdo to pochopil:D(v zájmu sebeochrany se neptám, kdo se zasmál). Komentáře vítány.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Starsy Starsy | Web | 28. května 2011 v 22:11 | Reagovat

No, moc sem to nepochopila, ale vždycky si nějaký tvůj článek ráda přečtu.
Sice to moc nedává smysl, ale je to na mé oblíbené téma, mnohdny vtipné, tak proč ne že?
Jestli se můžu zeptat, Blackouta přilepili na strop a nakonec spadl? Pochopila jsem to dobře? :-? :-D

2 Leni-chan Leni-chan | Web | 29. května 2011 v 16:05 | Reagovat

[1]: No...je to crossover, takže to pochopí(MOŽNÁ) asi jenom osoba, která zná oba fandomy, tj. Transformers i APH. A ani to není jisté, přiznávám, že při psaní téhle povídky jsem se sice bavila, ale na druhou stranu, nedala jsem si na tom nijak zvlášť záležet.

A k otázce...ano, přilepili ho. Jako stropní větrák. Ale nespadl. Skácel se Ludwig(protože jeho německá pořádkumilovnost to prostě nesnesla). Co se stalo s Blackoutem pak nikdo neví:D

3 Starsy Starsy | Web | 29. května 2011 v 21:18 | Reagovat

[2]: Tak že jsem to vlastně pochopila dobře. :-D
Jinak píšeš krásně a ještě by mě zajímalo, kdy napíšeš další povídku? Jestli tedy můžu takhle moc vyzvídat...

4 Leni-chan Leni-chan | Web | 30. května 2011 v 15:23 | Reagovat

[3]: aww, děkuju, tolik chvály si snad ani nezasloužím:D

Další povídka? Kdy? No...to bych taky ráda věděla. Mám rozdělaných víc věcí, ale tak nějak s tím nemůžu pohnout, a navíc, díky mé milované školičce nemám na psaní ani moc čas. Ale vynasnažím se, aby to bylo co nejdřív:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama