24.12. 2012 (17:15) Merry Christmas and a Happy New Year, Mothafuckas 8D

Pesterchum: LethalNemesis(LN)

Peklo

4. dubna 2011 v 16:59 | Leni-chan |  Téma týdne
...nevím, jestli to je záměr adminů blog.cz, každopádně, z vysoce originálních témat týdne už mi mírně začíná hrabat. No...kažopádně, pokusím se něco stvořit.


Písnička, ať tenhle článek aspoň za něco stojí...

Peklo...lidé, kteří věří v Boha a četli Bibli(ani jedno z toho není můj případ, i když přiznávám, že to druhé bych chtěla čistě ze zvědavosti zkusit) o Pekle mají asi docela jasnou představu. Vojáci zase rádi nosívají trička s mapou určité země a nápisem Až zemřu, půjdu do nebe, protože v pekle už jsem byl.
Co slovo Peklo znamená pro běžného, v rámci možností normálního člověka-ateistu, jako jsem já? Sama nevím. Samozřejmě, jako malá jsem si představila chlupaté čerty, kotle s hříšníky a příšerné horko. Ale to bylo ještě v dobách, kdy jsem věřina na Ježíška a bála se Mikulášova Čerta. Postupem času, kdy jsem tyhle věci začala brát jako pohádky pro děti, se Peklo stalo spíš pojmem abstraktním. Dospělo to až do bodu, že momentálně netuším, co si pod tím pojmem mám představit. A vlastně už ani nevěřím, že to existuje. Nezavrhuju to úplně, je to stejné, jako s duchy. Taky na ně nevěřím, ale před zrcadlo bych si o půlnoci se svíčkou rozhodně stoupnout nešla.
Osobně se přikláním, když už k něčemu, že možná existuje nějaký posmrtný život. Ale takové to schéma nebe vs. peklo mě nijak neoslovuje. Ani nevěřím, že člověk by byl po smrti trestán za své hříchy. Pokud na hajzly nedojde za života, těžko se jim to vymstí v hrobě. A nebo třeba jo. Fakt už nevím.
Příště si budu promýšlet články předem. A nebudu je psát, pokud nebudu mít nápad. Braku je na netu i tak dost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama