24.12. 2012 (17:15) Merry Christmas and a Happy New Year, Mothafuckas 8D

Pesterchum: LethalNemesis(LN)

Alice Sebold:Lovely Bones|Pevné pouto

20. dubna 2011 v 12:26 | Leni-chan |  Ironie
"These were the lovely bones, that had grown around my absence:the connections-sometimes tenuous, sometimes made at great cost, but often magnificient-that happened after I was gone." Susie Salmon

"This book will stay with you long after you finish the last page" Daily Mail


Není to zas tak dávno, co se mi dostalo poukázek do knihkupectví. Samozřejmě jsem to musela využít. Jenže ani v Praze v prodejně nic moc neměli, navíc rozpočet i čas byly značně omezené, tak jsem víceméně vzala první anglickou knihu, která mi přišla pod ruku a koupila si ji. A výjimečně jsem měla štěstí. Nejen proto, že maminka laskavě doplatila, co chybělo.
Příběh je vyprávěn v ich formě a čtenáři je předkládán hlavní postavou, zavražděnou Susie, která z nebe shlíží na svoji rodinu a okolí zasažené její smrtí. Se kterou se každý snaží vypořádat po svém, navzájem se od sebe vzdalují a vytvářejí nová pouta. Jejich osudy Susie sleduje a popisuje osm let, během kterých se leccos změní.
Nemám ve zvyku věřit chvalozpěvům z obalu knihy, ale tady jsem nakonec musela přiznat, že nelhaly. Sice je dlouho, co jsem to dočetla, ale ten dojem ve mně pořád zůstává.

Co se filmu týče, ať se snažili tvůrci sebevíc, půvabnou atmosféru knihy se jim zachytit nepodařilo, stejně jako některé důležité momenty, které se nepovedlo vtěsnat ani do těch víc, jak dvou hodin. Nebylo to špatné a kdybych předtím nečetla knihu, určitě bych pěla ódy, ale se znalostí předlohy film působí jako prázdná schránka. Měl sice silné chvilky(Lindsey unikající panu Harveymu, věděla jsem jak to skončí, ale stejně to bylo napínavé), ale nic světového to nebylo, dokonce jsem ho musela rozpůlit, protože po první hodině mě ta nuda docela unavila. Ale za ztrátu času to přesto neoznačím.

CZ trailer
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Werí Werí | Web | 3. května 2011 v 21:20 | Reagovat

Přiznávám, že knížku jsem nečetla, ta se mi do ruky nedostala. Viděla jsem pouze film a ten, musím bohužel přiznat, se mi moc nelíbil. Asi to je tím, že jsem viděla jméno Peter Jackson a říkala jsem si, že to bude pecka a nakonec se moje očekávání nenaplnilo... chvílema mě to dost nudilo. Nedokázala jsem se do toho dostat.
Námět je to určitě zajímavý... ta knížní podoba bude určitě lepší :)

2 Leni-chan Leni-chan | Web | 4. května 2011 v 15:00 | Reagovat

[1]: ...no, film...taky jsem viděla Jackson a začala jsem nadšeně poskakovat na židličce. Ale však ono mě to brzo přešlo. Myslím, že kdybych předtím nečetla knihu, asi by mě to moc nezaujalo, ve fimlu totiž opomíjejí některé skutečnosti, které pro hlavní dějovou linii sice nijak podstatné nejsou, ale přesto to bez nich působí prázdně a nezáživně. A chvílemi je to skutečně dost nuda, v půlce jsem to utnula a vrátila se k tomu až druhý den, najednou se to prostě nedalo.
Ale knížka je moc dobrá-teda, nevím, jak v češtině, ale originál je super.

3 ANA ANA | Web | 10. května 2011 v 11:59 | Reagovat

Knížku jsem nečetla, takže nemůžu porovnat. Ale obecně knihy bývají lepší než filmové adaptace (až na nějaké výjimky.)
Přesto, film se mi líbil. Vůbec mi nepřipadal nezáživný ani prázdný. Přesto mi tam několik věcí vadilo, praradoxně to nebyl Susiin svět mezi nebem a zemí, kterému vyčítají kýčovitost a digitalizaci, mně to nepřipadalo nijak nepatřičné, proč ne?
Některé scény byly hodně děsivé, příprava milého pana Harveyho, jeho promyšlený plán a uvádění do realizace, moment, kdy Susie pochopí, že něco nehraje a že by měla vypadnout, moment, kdy utíká a já jí přeju, ať doběhne do bezpečí,moment, kdy už vím, že je něco špatně. Moment, kdy Susie prochází domem a vidí pana Harveyho, jak relaxuje ve vaně a užívá si pocitu naplnění, moment, kdy volá na svého otce a ten se zastavuje...
Těch momentů je tam hodně. Myslím, že je to působivý film. Ano, řekla bych, že tomu něco chybí, že je to nedotažené, že některé scény bych udělala trochu jinak, a že jsou tam některé logické kopance a docela nepřijatelný závěr. Ale film nechal svůj dojem - viděla jsem ho minulý týden a emoce z něj zatím nezmizely.

4 Teriasxxs Teriasxxs | Web | 28. května 2011 v 21:14 | Reagovat

Ooo, Lovely Bones ^^ byla jsem na tom v kině a byla jsem absolutně nadšená. Knihu jsem bohužel ale nečetla, takže to je pochopitelné. Ale co víc - moje kámoška, s kterou jsem na tomhle filmu byla, knihu četla a byla nadšená ještě víc než já ;D takže nic není nemožné ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama