24.12. 2012 (17:15) Merry Christmas and a Happy New Year, Mothafuckas 8D

Pesterchum: LethalNemesis(LN)

Trest smrti

22. března 2011 v 15:44 | Leni-chan |  Téma týdne
Ale opravdu se s originalitou moc nepřetrhli, že? No, snad to bude příští týden lepší. Je sice pravda, že tohle téma je docela aktuální, na druhou stranu ale...vždyť už o tom všichni všechno řekli. Půlka mých spolužáků už na to měla referát, a ta druhá půlka aspoň přemýšlela, že ho udělá.


Nevím, jestli jsem proti trestu smrti. Nevyžaduju ho, vlastně...v tomhle směru mi jeho zrušení přijde docela v pořádku a naprosto s ním souhlasím, dojde-li k němu v západních zemích(no, v těch východních to bude platit asi ještě hodně dlouho, to si nebudu nic namlouvat)-trochu mě překvapuje, že v USA ho ještě některé státy mají. Na druhou stranu, nemám potřebu vyrážet do ulic nebo proti tomu nějak protestovat. Kdyby ho měli zavést u nás, asi bych nebyla proti, ale nepředlokládám, že by se to stalo.
Je těžké vyjádřit se k tomu jasně...na jednu stranu, vzhledem k nespolehlivosti a úplatnosti celého systému si myslím, že by se leckdy mohlo dostat i na nevinného člověka, který se ničím neprovinil, a jestli přece, tak něčím, za což by trest smrti rozhodně nebyl přiměřený. Může taky dojít k chybám ve vyšetřování, zkrátka a dobře, většinou je ten problém krajně nespolehlivý lidský faktor. Na druhou stranu, občas, když vypluje na povrch, co někteří lidé udělali a jak to udělali, trest smrti se zdá být jenom mírný, protože se nedokáže vyrovnat zvěrstvům, která viník spáchal. Ale nejsme ve středověku, abychom uplatňovali "oko za oko, zub za zub".
Kažopádně...v závěru řeknu to, co už jsem jednou v podstatě zmínila na začátku: V současné době, kdy už jsou věznice relativně dobře hlídané a málokdo uteče, není v civilizované společnosti trestu smrti třeba(tím nechci říct, že jinde ho potřeba je, ale zkuste to těm lidem vysvětlit). Tak jako tak už se zločinci nepřijdeme do styku(i když jim vlastně budeme z našich daní platit docela slušné živobytí) a lidé, kteří měli tu smůlu, že se dostali do vězení neprávem, mají ještě naději, že se přece jen objeví nové důkazy, které by jim mohly pomoct ven.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Werí Werí | Web | 22. března 2011 v 18:50 | Reagovat

Snad jsem tvůj komentář pochopila dobře. Jakože někdo, kdo udělal něco, za co by měl dostat trest smrti (ale nedostal) se již z vězení nedostane? (Ha, zajímavé, ta věta se vážně nedá poskládat :D)
V hodně zemích existuje takové to požádání o propuštění. Podívej se na to u nás, doživoťáka stejně po 20 letech často propustí :D

2 Stormate Stormate | Web | 26. prosince 2011 v 15:56 | Reagovat

Dvacet let... Docela slušná doba, na to přemýšlet... Na to uvědomit si chybu.

Dost dlouhá doba, na to aby mohli dostat druhou šanci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama