24.12. 2012 (17:15) Merry Christmas and a Happy New Year, Mothafuckas 8D

Pesterchum: LethalNemesis(LN)

Rasismus a nebo jenom oprávněné obavy?

17. února 2011 v 20:21 | Leni-chan |  Téma týdne
Téma týdne, rasismus. Jak příhodné pro někoho, kdo každý den chodí kolem zvláštní školy. Jako třeba já.


Rasismus neschvaluju. Přijde mi ohavné někoho diskriminovat jenom kvůli jiné barvě kůže, kvůli jinému náboženskému vyznání, jiné kultuře, jiným způsobům života. Nemůžu o sobě říct, že jsem rasista. Nevadí mi černoši, ani asiati(ty šunty, co zaplavují trh na úkor kvalitního zboží jsou sice otravné, ale na druhou stranu, na cosplay se u nich nakupuje dobře:P), ale o Romech to pro mě tak docela neplatí. Snažím se na ně sice dívat nezaujatě, ale když kolem nich každý den procházím-a že to není příjemné-moc to nejde.
A můžou si za to sami. Žijí tu už dlouho a pořád jsou s nimi stejné problémy. Kdyby to tak fungovalo i u ostatních menšin, nijak bych se nad tím nepozastavovala, ale ostatní to tak nějak zvládají líp, mi přijde. Vezměte si třeba černochy v Americe. Před dvěstě lety byli v nenávidění a otroci, a měnit se to začalo až v polovině minulého století. A teď je prezident Obama a problémy nejsou. Samozřejmě se najde pár netolerantních jedinců, kteří je budou nenávidět stůj, co stůj, ale to už tak bohužel funguje. Nebo asiati. Je jich tu hodně, ale na druhou stranu se aspoň snaží zapadnout. Pracují-a i když je to jenom prodej nepříliš kvalitního zboží, pořád je to něco.
Ale s Romy je to jiné. A pořád stejné. Samozřejmě se najde pár výjimek, které se snaží najít si práci a zapadnout do společnosti, ale to se jim právě kvůli tomu zbytku, který jenom sedí doma a pobírá sociální dávky, nedaří. A potom, když vám někdo vypráví historky o bydlení v jejich blízkosti typu "Když si večer dáte do okna kytku, tak tam ráno není a ještě máte vymlácený sklo", už se ani moc není čemu divit, když si k nim člověk nevybuduje kladný vztah. Ano, předsudky, já vím. Je to možná nespravedlivé, ale na druhou stranu, kdyby se chovali jinak, možná bych se nebála se k nim přibližovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Starsy Starsy | Web | 30. května 2011 v 14:57 | Reagovat

To je také pravda. Mě také nevadí černoši, asianti, ale od romů jsem odtažitá a v jejich přítomnosti i nesvá...
Možná že je to jen předsudek, ale nevím no.

2 Leni-chan Leni-chan | Web | 30. května 2011 v 15:25 | Reagovat

[1]: No...taky jsem kdysi byla názoru, že romové jsou stejní, jako všichni ostatní, netřeba se jich stranit. Ale když člověk někdy i obden slyší "Nazdar, děvko!", trochu ho to nadšení obhajovat něčí práva přejde.

3 Stormate Stormate | Web | 15. ledna 2012 v 21:12 | Reagovat

Bingo. Já žiju v Plzni na Vinicích. Je to celkem příjemné místo, až na ten kilometr čtvereční kolem našeho věžáku. Všude kolem nás jsou paneláky postavené do zvláštního "U". V raději nezmiňované hodiny noční až brzce ranní mě budí řev muziky (alespoň kdyby si pouštěli Linkyny, věci jako "boreček" a my víme se nedají vydržet), když někdo zařve z balkonu, ať to vypnou, tak pak následuje smršť nadávek, které mě úspěšně drží při vědomí, až nakonec začnou venku synchronizovaně výt psi a je po spánku.

Ale nemůžu je házet všechny do jednoho pytle, znám i některé slušné a vůbec, úplně v pořádku, ale to už je opravdová menšina.

Zatím se v naší republice cítím jako příslušník národnostní menšiny já.

4 Leni-chan Leni-chan | Web | 15. ledna 2012 v 21:43 | Reagovat

[3]: Přesně tak. Nemusí být všichni stejní, pár hodných jsem jich potkala, ale většinou mám spíš negativní zkušenosti, rodina taky.

Je to pravda, sice se pořád něco mele o diskriminaci, ale vlastně se to obrací proti nám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama